Rozbudowa krajowej 46 idzie w dobrym kierunku

Połowa ronda i jedna jezdnia są już niemal gotowe. Coraz bardziej widoczne są efekty rozbudowy DK 46 na odcinku od granic miasta Opola do ronda im. Rodłaków.

Wykonawca praktycznie zakończył budowę pierwszej części ronda, a także jednej dwupasmowej jezdni, na którą finalnie trafi jeszcze warstwa ścieralna asfaltu – mówi Mariusz Chałupnik z Miejskiego Zarządu Dróg. – To właśnie tą jezdnią na ten moment odbywa się ruch w obu kierunkach. 

Obecnie prowadzone są prace dotyczące jezdni, która docelowo będzie służyła kierowcom jadącym z kierunku Wrocławia w stronę Bytomia oraz drugiej części ronda.

Tworzony jest nasyp, dzięki któremu uzyskane zostanie odpowiednie wyprofilowanie terenu. Roboty realizowane są również na budowanej drodze do strefy ekonomicznej – dodaje Chałupnik.

Wykonawca niemal w całości ukończył prace związane z kanalizacją i zbiornikiem retencyjnym. Stopniowo przygotowywana jest także infrastruktura pod nowe oświetlenie uliczne.

Wartość zadania to 19,9 milionów złotych. Czas realizacji, to przełom sierpnia i września przyszłego roku. Inwestycja zakłada między innymi rozbudowę drogi krajowej numer 46 do dwóch jezdni o dwóch pasach ruchu na odcinku około 950 metrów. Budowę nowego ronda turbinowego w ciągu DK 46, drogi dojazdowej do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, chodników, czy też jezdni dodatkowej o szerokości trzech metrów.

Najnowsze artykuły