Różne typy makijażu. Czy masz już swój?
ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Makijaż to coś więcej niż muśniecie twarzy podkładem, ust błyszczykiem a oczu kredką. Dobrze dobrany makijaż powinien podkreślać urodę i być dostosowany do okazji. Czy masz już swój ulubiony typ makijażu? Jeśli nie, mamy dla ciebie kilka propozycji.
Spis treści
Makijaż naturalny
Naturalny makijaż to taki, którego nie widać. Próżno szukać na twarzy wyrazistej zieleni, różu czy czerwieni. Ten trend nieco stracił na aktualności. Dziś naturalny makijaż uwypukla atuty urody, ale czyni to niemal niezauważalnie. Niewprawne oko nie zauważy, że na twarzy są jakiekolwiek kosmetyki.
Jeśli chcesz zrobić naturalny makijaż, dobierz odpowiedni do kolorytu cery odcień podkładu. Jego zadaniem będzie wyrównanie i ukrycie niedoskonałości. Granica między twarzą a szyją lub dekoltem powinna być niewidoczna. Oczy podkreśl naturalnymi cieniami a usta błyszczykiem o neutralnym odcieniu.
Makijaż glow
Makijaż glow jest chyba najbardziej uniwersalnym typem makijażu. Sprawdza się zarówno na co dzień, jak i na wieczorne okazje. Jego cechą charakterystyczną jest blask. Makijaż glow ma za zadanie rozświetlić twarz, uczynić ją promienną i młodą.
Do zrobienia makijażu glow niezbędne będą kosmetyki rozświetlające. Koniecznie pamiętaj o zastosowaniu w strategicznym miejscu rozświetlacza. Twoja twarz ma być promienna i lśniąca, ale bez nadmiernego efektu błyszczenia.
Makijaż wieczorowy
Makijaż wieczorowy jest mocny, wyrazisty i łatwo zapadający w pamięć. Ten sam makijaż w ciągu dnia mógłby się wydawać nieco groteskowy, natomiast w wieczornym świetle jak najbardziej można mocno podkreślić oczy i usta. Nie wahaj się sięgnąć po mocne kolory cieni do powiek czy tuszu do rzęs. Także usta i kości policzkowe można podkreślić o wiele bardziej niż w dziennej stylizacji.
Cechą charakterystyczną makijażu wieczorowego jest brokat. Jak najbardziej można go zastosować na oczach, policzkach, a nawet na czole i włosach.
W wieczorowym makijażu rolę główną grają oczy. Powinny być mocno zaakcentowane, nawet przerysowane.
Makijaż artystyczny
To makijaż na bardzo wyjątkowe okazje, zwykle robiony przy okazji sesji zdjęciowych lub pokazów mody. Obejmuje nie tylko oczy i usta, ale całą twarz, którą można przyozdobić na wiele bardzo różnych sposobów. Tu wszystkie chwyty są dozwolone, ale najważniejsze są formy geometryczne i kontrast. Makijaż artystyczny powinien być bardzo wyrazisty.
Kolorystyka makijażu artystycznego jest w zasadzie dowolna. Powinna jednak pasować do kreacji. Dozwolone są zarówno pastele, jak i mocne, jaskrawe kolory.
Makijaż artystyczny można zobaczyć w teatrze, na plenerowych występach, ale można też sobie taki zrobić na specjalną imprezę. Rzadko, ale robi się takie makijaże zamiast klasycznego dziennego. Celują w tym zwłaszcza młodzi ludzie.
Makijaż na specjalne okazje
Makijaż na specjalne okazje robi się rzadko. Dobrym przykładem jest makijaż ślubny, który z jednej strony ma być subtelny, z drugiej – podkreślać atuty urody i tuszować jej wady. W tym wypadku bardzo często stosuje się perfekcyjne konturowanie twarzy.
Makijaż śluby ma określoną kolorystykę. Roboczo można określić, że to coś pomiędzy makijażem naturalnym a glow. Twarz powinna być promienna, rozświetlona, radosna, ale bez efektu sztuczności. Wszystko musi wyglądać bardzo naturalnie.
Jak dobrać makijaż? Postaraj się, by był dobrany zarówno do okazji, jak i pory dnia. Przede wszystkim jednak musisz się w nim dobrze czuć