Rozpoczęła się dezynfekcja miasta

Pracownicy Zakładu Komunalnego przez najbliższe dwa dni odkażą blisko 250 wiat autobusowych na terenie Opola. Użyją do tego bezpiecznego i certyfikowanego preparatu dezynfekcyjnego.

O tym, że nie da się zdezynfekować całego miasta doskonale wiemy, ale władze Opola będą próbować usuwać niebezpieczne zarazki z miejsc szczególnie wrażliwych na ich rozprzestrzenianie. Na bieżąco realizowane będą wszystkie zalecenia dotyczące dezynfekcji przestrzeni publicznych. Na początek odkażone zostaną wszystkie wiaty przystankowe oraz zamontowane w nich ławki.

W czwartek i piątek (9-10. kwietnia) na terenie miasta pracownicy Zakładu Komunalnego, na zlecenie Miejskiego Zarządu Dróg, przeprowadzą oczyszczanie przystanków komunikacji miejskiej za pomocą płynu “Virkon”.

– Proces dezynfekcji przeprowadzany jest przy użyciu wysoko skutecznego preparatu dezynfekcyjnego o szerokim spektrum aktywności wirusobójczej i bakteriobójczej. Jest bezpieczny dla środowiska, ludzi i zwierząt oraz zapewnia bezpieczeństwo biologiczne w zakresie zwalczania chorób w sytuacjach nadzwyczajnych. Co więcej ma on rekomendację ONZ i WHO, zwalcza wirusy już po minucie i może być stosowany w różnej temperaturze – tłumaczy Sebastian Paroń, wiceprezes Zakładu Komunalnego w Opolu.

Dezynfekcja prowadzona jest metodą opryskową, za pomocą urządzeń wysokociśnieniowych rozprowadzających środek biobójczy. Dezynfekowane są miejsca szczególnie wrażliwe – wiaty, ławki, rozkłady jazdy autobusów, tablice ogłoszeniowe, a także teren wokół przystanków.

– Zakupiliśmy dla naszych pracowników niezbędne urządzenia oraz środki ochrony osobistej, tak aby cały proces przeprowadzić w sposób bezpieczny i systematyczny. Sam płyn też jest bezpieczny i kontakt z nim jest niegroźny – dodaje Sebastian Paroń.

Przypominamy, że w Opolu – w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców – odbyło się już mycie wiat, które wykonali pracownicy Miejskiego Zarządu Dróg. W kolejnych dniach dezynfekcja wiat będzie powtarzana, a dodatkowo obejmie kolejne miejsca użyteczności publicznej, jak ławki i przejścia podziemne. Póki co  z miejsc szczególnie wrażliwych wyłączone z użytku są m.in. parkomaty, urządzenia rekreacyjne (tzw. siłownie) i place zabaw. One nie będą odkażane.

https://www.facebook.com/MiastoOpole/videos/2563545377249848/

Najnowsze artykuły