Rozpoczęły się przygotowania do Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki

Jeszcze wczoraj wieczorem w opolskim Amfiteatrze odbywała się Polska Noc Kabaretowa, a już dziś od rana trwają prace związane ze zbliżającym się Festiwalem. Na początek zdemontowano m.in. część krzesełek w pierwszych rzędach.

Kolejnym etapem jest montaż elementów stalowych pod miejsca techniczne, platformy, na których staną kamery. W kolejnych dniach montowana będzie scena, ekrany, multimedia oraz nagłośnienie. Kiedy wszystko będzie gotowe w Amfiteatrze rozpoczną się próby z udziałem gwiazd. W tym roku lista artystów uświetniających Festiwal jest niezwykle imponująca. Krzysztof Zalewski, Lady Pank, Wilki, Big Cyc, Bajm, Proletaryat, Kobranocka, Kasia Kowalska, Tomek Lipiński, Oddział Zamknięty, Sztywny Pal  Azji, Michał Bajor czy Natalia Przybysz to tylko część artystów, którzy wystąpią podczas tegorocznego KFPP.

Festiwalowo będzie też na Rynku. Zaplanowano m.in. Kawiarenkę z Gwiazdami oraz koncerty GRUBSONA, Katarzyny „Pumy” Piaseckiej oraz Jam Session. Natomiast jeśli komuś nie uda się dostać na koncerty w Amfiteatrze to będzie mógł śledzić Festiwal w strefie widza na Rynku.

Kranowy Festiwal Polskiej Piosenki odbędzie się w dniach 31.05 – 2.06.

Najnowsze artykuły