Rozpoczęło się odmrażanie opolskiej kultury

Miejska Biblioteka Publiczna, Galeria Sztuki Współczesnej, Muzeum Polskiej Piosenki, Narodowe Centrum Polskiej Piosenki czy Teatr Lalki i Aktora od czasu zamknięcia ze względu na epidemie koronawirusa były dostępne tylko w internecie. Teraz niektóre instytucje powoli zaczną wracać do normalnej działalności. Oferta internetowa nadal pozostaje dostępna jak do tej pory, a dotyczy to przede wszystkim tych instytucji, które nie mogą się jeszcze otworzyć na mieszkańców.

  • Miejska Biblioteka Publiczna – Dyrektor obiektu wystąpił do Inspektora sanitarnego celem zaakceptowania formy udostępnienia zbiorów czytelnikom. Biblioteka Narodowa rekomenduje jedynie otwarcie wypożyczalni dla użytkowników, bez czytelni. Biblioteka Główna zostanie otwarta 7 maja i możliwe będzie jedynie zwracanie i wypożyczenie zamówionych zbiorów. Wypożyczający nie będą mieli wolnego dostępu do zbiorów.
  • Galeria Sztuki Współczesnej – Na razie działalność będzie prowadzona w internecie, jednak stopniowo będzie się przechodziło na pracę bezpośrednią ze zwiedzającymi. Przez cały maj na stronie internetowej dostępne są dwie wystawy, a po spełnieniu wymogów określonych przepisami, planuje się otwarcie sal ekspozycyjnych. Oczywiście z ograniczeniami.
  • Muzeum Polskiej Piosenki – Otwarcie nie będzie należało do łatwych, bowiem odwiedzający mają bezpośredni kontakt z urządzeniami, które udostępniają wszelkie zasoby. Instytucja ma zostać otwarta po uzgodnieniach i spełnieniu niezbędnych warunków gwarantujących bezpieczeństwo zarówno pracownikom, jak i zwiedzającym.
  • Teatr Lalki i Aktora, Narodowe Centrum Polskiej Piosenki, Młodzieżowy Dom Kultury – Na razie się nie otwierają, jednak podobnie jak dotąd, swoją aktywną działalność będą prowadzić w internecie. Zachęcamy do odwiedzania i uczestnictwa.

Najnowsze artykuły