Rozpoczyna się rejestracja na szczepienia dla kolejnych grup osób

Na szczepienia przeciw COVID-19 mogą zapisywać się osoby w wieku od 65 do 69 lat oraz przewlekle chore. Jeszcze w marcu ma ruszyć rejestracja dla służb mundurowych.

Założyliśmy, że do końca marca zaszczepimy w Polsce 3 mln osób. To na pewno się uda – mówi Michał Dworczyk, pełnomocnik rządu ds. szczepień. – Liczymy, że około 3,5 mln osób będzie zaszczepionych pierwszą dawka do końca tego kwartału, czyli ponad 20 proc. więcej niż to co, zadeklarowaliśmy – dodaje szef KPRM.

Zakończyły się już szczepienia nauczycieli, a od 10 marca otwarta została rejestracja dla osób przewlekle chorych. Dzień późnionej rejestrować będą mogły się osoby w wielu od 65 do 69 lat. Od 15 marca rozpocznie się szczepienie tych osób. Od 22 marca szczepionki zaczną otrzymywać pacjenci w wieku 69 lat, natomiast od 29 marca rozpoczną się szczepienia dla służb mundurowych. 

W Polsce zaczepiono niecałe dwa miliony osób preparatami firm Pfizer, Moderną i AstraZeneca. Zarejestrować się na szczepienie można za pośrednictwem tej strony —> KLIK,