Rusza Budżet Obywatelski na 2021 rok

5 950 000 zł – tyle wynosi pula Budżetu Obywatelskiego Opola na 2021 rok. To już siódma edycja BO.

Do rozdysponowania 1 000 000 zł na projekty ogólnomiejskie i niespełna 5 000 000 zł na projekty dzielnicowe.

Nabór wniosków rozpocznie się 30 czerwca i potrwa do 22 lipca br.

To najwyższy budżet w historii obywatelskiego Opola. Bardzo liczę na zaangażowanie dzielnic, bo to dzielnice najlepiej wiedzą, czego potrzebują – zaznacza prezydent Arkadiusz Wiśniewski.

W ramach tej edycji Budżetu Obywatelskiego Opola każdy mieszkaniec naszego miasta jest uprawniony do zgłoszenia swojego projektu, którym może być każdy pomysł przyczyniający się zarówno do rozwoju całego miasta jak i małych społeczności lokalnych. Ważne, by zgłaszany projekt był zgodny z obowiązującymi zasadami BO.

Warto wspomnieć, że w tej edycji możliwe jest zgłaszanie projektów dotyczących terenów przedszkoli i szkół publicznych należących do Opola.

Zgłoszenie projektu dokonuje się wyłącznie drogą elektroniczną na interaktywnym formularzu wniosku. W tym celu należy zalogować się do platformy elektronicznej utworzonej specjalnie na potrzeby Budżetu Obywatelskiego Opola, pod adresem https://bo.opole.pl. Tam znajdują się także wszystkie potrzebne informacje dotyczące zarówno procedury zgłaszania projektów, uzyskiwania wymaganego poparcia, czy też samego głosowania, które odbędzie się na jesieni tego roku.

Na czas składania wniosków zostanie uruchomiona infolinia pod numerem tel. 77 44 61 568, a także punkt wsparcia w Centrum Dialogu Obywatelskiego (ul. Damrota 1, Opole), gdzie mieszkańcy będą mogli uzyskać pomoc w złożeniu projektu.

 

Najnowsze artykuły