Rusza kampania „Ty też możesz pomóc!”

Czas epidemii pokazał, jak wielu ludzi jest samotnych lub potrzebujących wsparcia. To również czas bohaterów, którzy z potrzeby serca ruszyli z pomocą.

Ty też możesz pomóc! to akcja Miasta Opole, które poprzez serię artykułów i kampanię na miejskich citylightach promuje pozytywne przykłady i zachęca do pomagania innym.
Dzięki akcji poznamy m.in. Piotra, który zorganizował pomoc sąsiedzką na terenie Opola; Magdę, która rozdaje maseczki dla seniorów; Pawła dostarczającego posiłki dla medyków oraz Danutę, która rozwozi zakupy dla potrzebujących. Każde z nich działa społecznie i reaguje na potrzeby ludzi wokół siebie.

– Jesteśmy dumni z naszych wolontariuszy. Bez wahania ruszyli na pomoc i ciągle są z nami, pomimo trudów tej pracy. Każde pomocne ręce są na wagę złota, dlatego jeśli ktoś chciałby pomóc, a nie wie jak to zrobić, zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie – mówi Małgorzata Kozak, wicedyrektor MOPR.

Akcję wspiera prezydent Opola, Arkadiusz Wiśniewski: – Opole to miasto zdolnych, ambitnych i mądrych ludzi, którzy w chwili próby potrafią stanąć na wysokości zadania. Bohaterów walki z pandemią jest wielu. Działających na pierwszej linii, przy pacjentach, a także cichych wojowników, którzy w ekstremalnie trudnych czasach pokazują połączenie skromności, charakteru i solidarności społecznej. Dziękuję zatem wszystkim razem i każdemu z osobna; współpracując wyjdziemy z tej sytuacji obronną ręką– mówi prezydent.

Sylwetki społeczników, którzy ruszyli z pomocą dla potrzebujących będą publikowane na stronie internetowej Miasta Opola, a także w magazynie miejskim „Opole i kropka“.

Najnowsze artykuły