Rusza kolejna edycja bezpłatnych zajęć sportowych dla mieszkańców

Na dworze coraz cieplej, zbliża się lato, a w naszym mieście pojawia się ciekawa możliwość bezpłatnego uczestnictwa w zajęciach na świeżym powietrzu. Ta propozycja to zajęcia fitness i jogi prowadzone przy tężni na osiedlu Malinka i na Wyspie Bolko.

Zajęcia z fitnessu odbywać się będą w każdą kolejną sobotę zaczynając od tej najbliższej na terenie nowej tężni na osiedlu Malinka. Stała jest ich pora, zaplanowana na godz. 10.00.

– Kilka tygodni temu podczas uroczystego otwarcia tężni odbyły się krótkie zajęcia fitnessu, które cieszyły się dużym powodzeniem – mówi wiceprezydent Opola Przemysław Zych. – Postanowiliśmy więc, by w ciepłych miesiącach odbywały się one cykliczne. Tym bardziej, że tężnia jest bardzo chętnie odwiedzana przez mieszkańców. Nie tylko tych z Malinki. Teraz będzie kolejny powód by odwiedzić ten nowy obiekt.

Mieszkańców do ruchu będzie dopingować Magdalena Wilga. To utytułowana zawodniczka łyżwiarka sekcji short tracku AZS-u Politechniki Opole, ale też instruktorka fitness, która prowadziła już w naszym mieście zajęcia w ramach programu „Sportowy Dzielnicowy”. Te zajęcia są dla każdego niezależnie od wieku, płci czy wytrenowania. Dostosowane będą do potrzeb uczestników i oczywiście darmowe.

Bezpłatne będą również zajęcia jogi, które poprowadzi Amanda Starak ze Studia Lakshmi Yoga – Opole. Odbywać się one będą w każdą kolejną niedzielę począwszy od 18 czerwca o godz. 9.00 na Wyspie Bolko na polanie w sąsiedztwie popularnej kawiarni „Laba”. W przeszłości ćwiczenia jogi odbywały się w tym miejscu i gromadziły sporą liczbę uczestników. One też są dla wszystkich zainteresowanych, a warto ze sobą zabrać na nie matę do ćwiczeń.