Rusza szkoła letnia Uniwersytetu Opolskiego

Uniwersytet Opolski zaprasza na serię warsztatów uczniów szkół średnich, aspirujących do tego by w przyszłości dołączyć do grona studentów… lub po prostu są ciekawi świata nauki.

Organizatorzy przewidzieli zajęcia dostosowane do wymogów liceów i techników, ale ze znacznie ciekawszym rozszerzeniem. Pasjonaci biologii i chemii będą mieli okazję poznać tajniki tworzenia własnych kosmetyków lub wziąć udział w kolorowych eksperymentach chemicznych. Humaniści poznają ciekawostki ze świata historii wynalazków, ale też i będą mieli okazję ku temu, by poznać pracę prawnika „od kuchni”.

Ponadto odbędą się także warsztaty w wykrywaniu GMO, alchemia komputerowa, gotowanie molekularne czy ćwiczenia doskonalące język angielski.

Zajęcia będą się odbywały na terenie Kampusu UO oraz w budynku Wydziału Prawa i Administracji. Cała akcja potrwa do 9 lipca, a zapisać można się w każdej chwili, jednak liczba miejsc jest ograniczona. Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie https://www.facebook.com/SzkolaLetniaUO