Ruszają remonty trzech ulic w Opolu

Ulice Kośnego, Krapkowicka i obwodnica Północna to miejsca, gdzie w tym tygodniu rozpoczną się prace związane z remontem dróg. Kierowcy muszą się tam liczyć z utrudnieniami w ruchu.

Od dziś ruszają pracę na ul. Kośnego na odcinku między ulicami Katowicką i Matejki. – Na początek jezdnia będzie frezowana, następnie wymienimy wpusty. Na koniec układany będzie nowy asfalt. Prace będą prowadzone połówkami jezdni. W związku z tym obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Prace mogą potrwać do 2 tygodni – czytamy na stronie Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu.

Także dziś rozpocznie się wyczekiwany remont cząstkowy obwodnicy Północnej, na odcinku pomiędzy stacją BP, a wiaduktem kolejowym. Ruch pojazdów będzie odbywał się wahadłowo, a utrudnienia potrwają do piątku 24 kwietnia.

We wtorek ruszy z kolei remont ulicy Krapkowickiej. Na fragmencie drogi pomiędzy Lidlem i wiaduktem również wymieniona zostania nawierzchnia, a kierowcy poruszać się będą ruchem wahadłowym. Utrudnienia mogą potrwać około dwóch tygodni.

To kolejne ulice, które otrzymają nowe życie. W tym roku wymieniona została już nawierzchnia na ulicy Domańskiego, a na ulicach Wilsona i Prostej remont już się  kończy. W najlepsze trwa także przebudowa skrzyżowania przy dworcu Wschodnim, a robotnicy nie próżnują także na estakadzie przy ul. Nysy Łużyckiej.

Najnowsze artykuły