Ruszyła budowa kładki nad kanałem Ulgi dla pieszych i rowerzystów

Symboliczne wbicie łopaty zapoczątkowało budowę liczącej 300 metrów przeprawy, która ma być gotowa jesienią 2020 roku.

Kładka powstanie pomiędzy linią kolejową, a jazem na kanale Ulgi w sąsiedztwie nabierającego kształtu Parku 800-lecia. Dokładnie na odcinku od ul. Krapkowickiej przez kanał Ulgi do istniejącej kładki nad kanałem Wińskim. Koszt jej wybudowania to prawie 24 mln zł. Zadanie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej.

– Dbając o środowisko naturalne podjęliśmy decyzje o wybudowanie przeprawy dla pieszych i rowerzystów – mówi prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski. – Będą się oni mogli szybko i sprawnie dostać się od zachodniej strony miasta na Wyspę Bolko.

Wykonana wraz z dojazdami kładka umożliwi bezpośrednie dotarcie z okolic kampusu Politechniki Opolskiej na Wyspę Bolko. Będzie stanowić atrakcyjną alternatywę dla dojazdu do tych miejsc samochodami. Jej szerokość wyniesie pięć metrów. Dla rowerzystów przeznaczone będą trzy metry, a dla pieszych półtora metra. Pozostające pół metra zajmie bezpiecznik oddzielający pieszych od rowerzystów. Powstanie też oświetlenie (lampy ledowe) i wysoka na 120 cm balustrada.

Na zdjęciu symboliczne wbicie łopaty pod budowę kładki.

Film z placu budowy

Wbliśmy pierwszą łopatę pod nową przeprawę

Wbiliśmy pierwszą łopatę pod nową kładkę!👷‍♂️ Na Wyspę Bolko! 😉To kolejne udogodnienie, które wprowadzamy dla pieszych i rowerzystów 🚲🚴🏻‍♀️🛴A tuż obok buduje się park 800-lecia 😀#inwestycje #zieloneOpole #czystepowietrze #sprawdzonywdziałaniu Czas na Opole

Opublikowany przez Arkadiusza Wiśniewskiego Środa, 4 września 2019