REKLAMA

REKLAMA

Są pierwsi najemcy lokali w Centrum Przesiadkowym

Zakończyła się pierwsza tura słownej licytacji lokali na wynajem w Centrum Przesiadkowym Opole Główne. Znaleźli się zainteresowani przedsiębiorcy, którzy otworzą między innymi biuro podróży, cukiernię, kwiaciarnię czy warzywniak.

Kolejnym etapem będzie podpisanie umów z najemcami. Lokale w większości będą użytkowane przez prywatne firmy. Wciąż są jeszcze wolne przestrzenie. Każdy, kto jest zainteresowany prowadzeniem swojej działalności na terenie Centrum Przesiadkowego, może taki lokal wynająć.

Cieszymy się, że niebawem wprowadzą się do centrum lokatorzy ze swoimi działalnościami. Część pomieszczeń nadal czeka na najemców i jest to zrozumiałe, bo sytuacja na rynku jest trudna. Wystarczy się rozejrzeć, ile osób musiało zamknąć swój biznes, bo widmo wysokich opłat nie pozwoliło na kontynuowanie działalności prowadzonych często od lat. Mamy nadzieję jednak, że znajdą się kolejny przedsiębiorcy zainteresowani wynajmem powierzchni – zaznacza Katarzyna Oborska-Marciniak, wiceprezes Zakładu Komunalnego w Opolu.

Centrum Przesiadkowe Opole Głównie sukcesywnie się wypełnia. Na parterze funkcjonuje dworzec autobusowy z ośmioma stanowiskami postojowymi dla autobusów poczekalnią i kasą biletową. Mieszkańcy mogą także korzystać z 3-poziomowego parkingu, w którym znajduje się 350 miejsc na samochody. Obiekt czynny jest 7 dni w tygodniu. Na dachu budynku zlokalizowany jest taras z ogrodem.