Siatkarki gotowe do sezonu

Już w najbliższą sobotę 28 września rozpoczną się rozgrywki w I lidze siatkarek. Nasz zespół – Uni Opole zaprezentował się kibicom. Klub pozyskał też poważnego sponsora.

W Studenckim Centrum Kultury odbyła się prezentacja zespołu. Prowadzona dynamicznie przez niezrównanego w takich sytuacjach najlepszego konferansjera w Opolu – Donata Przybylskiego, z dużą dozą humoru, grą świateł i efektownymi krótkimi filmikami. Niemal pełna sala widzów nie mogła nie być usatysfakcjonowana. Dużą część widzów na sali stanowiły zawodniczki z młodszych grup wiekowych. W naszym mieście prężnie działa bowiem założona niespełna 10 lat temu Akademia ECO Uni dla młodych dziewcząt. Na jej czele stoi trener Dorota Rusin, a pracuje w niej sześcioro trenerów. W Akademii są juniorki, kadetki, młodziczki i jeszcze młodsze dziewczynki stawiające pierwsze kroki w siatkówce. Od tego roku szkolnego działa też klasa sportowa w liceum nr 9 o profilu siatkarskim dla dziewcząt.

W poprzednim sezonie nasza drużyna prezentowała się bardzo dobrze i zajęła 5. miejsce. Na 26 meczów w fazie zasadniczej 20 udało się wygrać. Sezon był udany, choć zabrakło “wisienki na torcie” w postaci może nieco wyższego miejsca. I tak jednak postęp został zrobiony i to duży. Rok wcześniej zespół zajął bowiem 11. pozycję.

– Każdy nowy sezon przynosi nowe nadzieję i wiarę – mówił na prezentacji wiceprezydent Opola Przemysław Zych. – Tej wiary w jak najlepszy wynik życzę zawodniczkom, trenerom i kibicom. Wszyscy będziemy trzymać kciuki za jak najlepszy wynik.

Podczas prezentacji poinformowano, że do grona sponsorów klubu dołączył Zakład Komunalny.
– Jesteśmy nowym graczem w gronie sponsorów – zaznaczał wiceprezes Zakładu Komunalnego Sebastian Paroń. – Cały klub to ciekawy projekt. Z Akademią dla młodych siatkarek czy powiązaniem z Uniwersytetem Opolskim. Teraz wypada życzyć drużynie jeszcze lepszych wyników od tych w poprzednim sezonie.

Między sezonami w opolskiej drużynie doszło do sporych zmian. Z ekipy odeszło siedem zawodniczek. W ich miejsce przyszło sześć nowych. Ze składu z minionego sezonu zostało sześć siatkarek. Dwie podstawowe przyjmujące: kapitan Ilona Gierak i Marta Ciesiulewicz, grające na pozycji libero Aleksandra Szczygłowska i Angelika Rusin, środkowa Dominika Witowska oraz atakująca Weronika Sobiczewska. Większość z nich to były kluczowe siatkarki naszej drużyny. Trzon zespołu więc pozostał. Doszło natomiast sześć zawodniczek. To: rozgrywająca Weronika Wołodko (przyszła z ekstraklasowego Volley Wrocław), środkowa Magdalena Janiuk (z I-ligowych Azotów Tarnów), środkowa Marta Orzyłowska i przyjmująca Kinga Stronias (obie z I-ligowych Karpat Krosno), atakująca Sandra Szczygioł (z I-ligowego MKS-u Dąbrowa Górnicza) oraz rozgrywająca Gabriela Makarowska (I-ligowy SMS Szczyrk).

W sobotę nasze siatkarki czeka pierwszy mecz nowych rozgrywek. W Stegu Arenie zespół Uni podejmie Karpaty Krosno. Początek spotkania o godz. 16.00. Wstęp na trybuny jest bezpłatny.

Na zdjęciu opolskie siatkarki po prezentacji. Jak widać humory przed startem sezonu im dopisują. Fot. www.sportoweopole.pl

Najnowsze artykuły