Siatkarki Uni sposobią się do nowego sezonu

Na pełnych obrotach i w pełnym składzie trenują już przed debiutanckim sezonem w elicie siatkarki Uni Opole.

Do drużyny dołączyły już przecież obie Brazylijki, które nie mogły od początku trenować z zespołem z powodu sytuacji pandemicznej. Najpierw miały przecież problem z powrotem ze swojego rodzinnego kraju do Polski. Później z kolei musiały przejść kwarantannę.

Teraz już jednak zarówno mierząca 190 cm przyjmującą Regine Biadias jak i 10 cm niższa środkowa Vivian Pellegrini mogą normalnie trenować. Co ciekawe, obie wcześniej grały w drużynach z naszego kraju. Pierwsza w Grupie Azoty PWSZ Tarnów, druga w Pałacu Bydgoszcz.

Łącznie nasz klub pozyskał cztery nowe zawodniczki, a dwie inne nowe to Polki. Obie ostatnio występowały w Volleyu Wrocław, a mowa tu o przyjmującej Annie Bączyńskiej (187 cm) oraz rozgrywającej Weronice Wołodko (178 cm).

Z zespołu odeszły natomiast środkowe Adrianna Rybak i Aleksandra Trojan oraz przyjmująca Martyna Kłoda i rozgrywająca Daria Wąsik.

Nadmieńmy iż, umowy z naszym klubem przedłużyły z kolei takie zawodniczki jak: przyjmujące Gabriela Borawska, Marta Ciesiulewicz i Kinga Stronias, środkowe Aleksandra Muszyńska i Marta Orzyłowska, libero Adriana Adamek, rozgrywająca Gabriela Makarowska i atakująca Oliwa Sieradzka.

Pierwszy sparing podopieczne Nicoli Vettoriego rozegrają 21 sierpnia w Kaliszu z tamtejszą Energą MKS. Natomiast w kolejny weekend mierzyć się będą na wyjeździe z BKS-em Bostik Bielsko-Biała. Jeśli chodzi o domowe sprawdziany to przedstawiciele klubu czekają na zakończenie remontu w Stegu Arenie.

Przypomnijmy, iż w swoim pierwszym meczu nowego sezonu elity nasze siatkarki ugoszczą hegemona polskich parkietów Chemika Police. Do tego historycznego starcia dojdzie 25 września w Stegu Arena.