Siatkarki z Opola debiutują w elicie. Przyjeżdżają mistrzynie!

To już dziś! Siatkarki z naszego miasta zadebiutuje w najwyższej lidze. Jakby tego było mało zagrają u siebie, a w dodatku zmierzą się z rywalkami najtrudniejszymi z możliwych.

Przedstawicielki Uni w Stegu Arena o godz. 17.30 ugoszczą bowiem Chemika Police. Zawita do nas zatem hegemon polskich parkietów. Zespół który nie tylko broni tytułu, ale w ośmiu wcześniejszych sezonów tylko raz nie triumfował w zmaganiach elity pań (sezon 2018/19 zresztą zakończył bez medalu).

– Przyjeżdża mistrz Polski, zatem trudny mecz, ale każdy w tym sezonie będzie trudny. Będziemy walczyć żeby zadowolić także kibiców – nie kryje trener opolanek Nicola Vettori.

W składzie drużyny znad Bałtyku aż roi się od gwiazd nie tylko krajowej siatkówki. Są w niej reprezentantki Polski jak przyjmujące Martyna Czyrniańska i Martyna Łukasik, libero Maria Stenzel, środkowa Agnieszka Kąkolewska, rozgrywająca Marlena Kowalewska. Do tego kadrowiczki Serbii: atakująca Jovana Brakocevic-Canzian i przyjmująca Bojana Milenković oraz rozgrywająca rodem z Brazylii Naiane Rios.

– Chemik to mistrz, ale podchodzimy do spotkania z chłodną głowa, jesteśmy przygotowane i skoncentrowane. Na pewno będziemy walczyć o każdy punkt i mam nadzieje, że kibice pomogą nam w tym – zaznacza libero naszej ekipy Adriana Adamek. – Jest dreszczyk emocji i podekscytowanie. Nie możemy się doczekać aż zagramy z kibicami na trybunach. To potęguję nasza ekscytację.

Jeśli chodzi o nasz zespół to porównaniu z poprzednim sezonem to doszło do paru zmian. Dołączyły choćby dwie Brazylijki: mierząca 190 cm przyjmującą Regine Biadias (poprzednio Grupa Azoty PWSZ Tarnów) i 10 cm niższa środkowa Vivian Pellegrini (Pałac Bydgoszcz). Do tego dwie Polki z Volleya Wrocław: przyjmująca Anna Bączyńska (187 cm) oraz rozgrywająca Weronika Wołodko (178 cm).

Z Opola odeszły natomiast przyjmująca Martyna Kłoda, rozgrywająca Daria Wąsik oraz środkowe Adrianna Rybak i Aleksandra Trojan.

Umowy z naszym klubem przedłużyły z kolei takie zawodniczki jak: przyjmujące Gabriela Borawska, Marta Pamuła (do niedawna Ciesiulewicz) i Kinga Stronias, środkowe Aleksandra Muszyńska i Marta Orzyłowska, libero Adriana Adamek, rozgrywająca Gabriela Makarowska i atakująca Oliwa Sieradzka.

– Jesteśmy mieszanką doświadczenia i młodości, do tego świeżości, a nieustępliwość to będzie nasz atut – podkreśla Adamek.

KADRA UNI:

Rozgrywające: Gabriela Makarowska, Weronika Wołodko.

Atakująca: Oliwia Sieradzka.

Przyjmujące: Anna Bączyńska, Regiane Bidias, Gabriela Borawska, Marta Pamuła, Kinga Stronias.

Środkowa: Aleksandra Muszyńska Marta Orzyłowska, Vivian Pellegrino.

Libero: Adriana Adamek.

TERMINARZ UNI:

1 kolejka – 24.09: Chemik Police (dom),

2 kolejka – 2.10: Joker Świecie (wyjazd),

3 kolejka – 9.10: Legionovia Legionowo (w),

4 kolejka – 16.10: Radomka Radom (d),

5 kolejka – 23.10: MKS Kalisz (w),

6 kolejka – 30.10: BKS Bielsko-Biała (d),

7 kolejka – 6.11: Developres Rzeszów (w),

8 kolejka – 13.11: ŁKS Łódź (d),

9 kolejka – 20.11: Pałac Bydgoszcz (w),

10 kolejka – 27.11: #VolleyWrocław (d),

11 kolejka – 4.12: Budowlani Łódź (d),

12 kolejka – 11.12: Chemik Police (w),

13 kolejka – 18.12: Joker Świecie (d),

14 kolejka – 8.01.2022: Legionovia Legionowo (d).

15 kolejka – 15.01: Radomka Radom (w),

16 kolejka – 22.01: MKS Kalisz (d),

17 kolejka – 5.02: BKS Bielsko-Biała (w),

18 kolejka – 12.02: Developres Rzeszów (d),

19 kolejka – 19.02: ŁKS Łódź (w),

20 kolejka – 5.03: Pałac Bydgoszcz (d),

21 kolejka – 12.03: #VolleyWrocław (w),

22 kolejka – 19.03: Budowlani Łódź (w).