Sobolewski już w Odrze Opole

Mimo awansu do barażów o ekstraklasę Adam Nocoń nie pozostał na stanowisku trenerskim Odry. Zastąpił go były reprezentant Polski, a później trener Wisły Płock i Wisły Kraków, Radosław Sobolewski. Bez pracy pozostawał od grudnia ubiegłego roku. Podczas poniedziałkowej konferencji prezes Odry Tomasz Lisiński przedstawił nowego trenera klubu, tłumacząc taką, a nie inną decyzję zarządu.

– Jako klub regularnie dokładamy kolejne cegiełki do rozwoju zespołu. Także w kwestii infrastrukturalnej, bo przecież niebawem będziemy mogli zagrać na zupełnie nowym stadionie. Celem nadrzędnym jest sukces pierwszej drużyny Odry. Trener Sobolewski nie jest osobą anonimową. Na ławce w różnej roli jest od ponad 8 lat, posiadając ogromne doświadczenie także jako piłkarz. Dlatego doskonale wie, jak wiele trzeba pracować, aby osiągnąć sukces. Liczę, że swoje doświadczenia przeniesie na naszą szatnię – tłumaczył.

Prezes podkreślał również, że bardzo ważnym jest fakt, że trener Sobolewski ma duże doświadczenie pracy z zawodnikami zagranicznymi. Oni często potrzebują indywidualnego doświadczenia. Dodał także, że cały sztab szkoleniowy pracujący z trenerem Noconiem pozostaje do dyspozycji Radosława Sobolewskiego.

– Towarzyszą mi bardzo pozytywne emocje. Zakładamy, że projekt ma trwać dwa lata. Dla mnie istotny jest indywidualny rozwój piłkarzy. Mam nadzieję, że moja współpraca ze sztabem, który zastałem, pozwoli nam na postęp Odry Opole. O klubie wiem bardzo dużo. Mam już pierwsze spotkania za sobą, także indywidualne z piłkarzami – mówił nowy trener. – W sezonie 2023/24 udało się Odrze zbudować mocny skład, co potwierdziły baraże. Z mojej perspektywy optymalnie byłoby, aby ten skład się utrzymał, wzmocniony o być może kilka nazwisk. Dobry sezon niesie jednak za sobą także takie konsekwencje, że niektórzy piłkarze będą mogli spróbować swoich sił być może na poziomie ekstraklasy w innym klubie. Jestem bardzo elastycznym trenerem. Inaczej było w Płocku, jeszcze inaczej w Krakowie. Myślę, że faza atakowania będzie moją mocną stroną, ale ważny jest balans między defensywą a ofensywą. – dodał.

Przypomnijmy, Radosław Sobolewski (ur. 13 grudnia 1976 w Białymstoku) – grał na pozycji defensywnego pomocnika. Wieloletni zawodnik Wisły Kraków, w której w latach 2016–2019 pełnił, wraz z Kazimierzem Kmiecikiem, funkcje asystenta trenera lub tymczasowego trenera. W 2021 został trenerem Wisły Płock, a od 2022 do 2023 Wisły Kraków.

Najnowsze artykuły