Sportowcy z Opola znowu docenieni

11 zawodników i czterech trenerów z klubów reprezentujących Opole zostało wyróżnionych przez Marszałka Województwa Opolskiego nagrodami za sukcesy w latach 2020-2021. W związku z tym spotkali się na uroczystej gali.

Udział wzięli w niej zarówno medaliści i uczestnicy igrzysk olimpijskich w Tokio jak i nasi młodzi sportowcy, którzy już mocno pokazali się na arenie krajowej i międzynarodowej. W tym zacnym gronie nie mogło oczywiście zabraknąć mistrza olimpijskiego chodziarza Dawida Tomali z KU AZS Politechnika Opolska wraz ze swoim trenerem Grzegorzem Tomalą.

– Dziękuje za to docenienie, bo ktoś kiedyś mnie skreślił, a tutaj podano mi pomocną dłoń i za to zawsze będę wdzięczny. Powiem szczerze, iż dopiero na tym spotkaniu dopiero po raz drugi oglądałem urywek z tego mojego startu i przyznam, że „łezka się zakręciła”. Zawsze też bardzo przyjemnie spotkać się ze sportowcami z innych dyscyplin, tym bardziej, że takich okazji nie ma dużo. Wiadomo, że przecież jesteśmy w rozjazdach, każdy trenuje w innym miejscu i jeśli tylko mogę ich poznać osobiście to jest to coś wspaniałego – zaznaczał Dawid Tomala.

 

Na spotkaniu w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej obecna była także pozostała trójka sportowców z naszego miasta, którzy startowali w stolicy Japonii: czyli dyskobol „akademików” Bartłomiej Stój oraz ciężarowcy Budowlanych Joanna Łochowska i Arkadiusz Michalski wraz z trenerem Ryszardem Szewczykiem.

Spośród reprezentantów opolskich klubów zaszczyt ten spotkał także dziewięcioro innych obiecujących zawodniczek i zawodników. Mianowicie fighterów Opolskiego Klubu Karate Kyokushin Agatę i Konrada Kozubowskich z trenerem Mariuszem Godosiem; przedstawicielki akrobatyki powietrznej z Ramady Opole Julię Dynak, Julię Leśniewską i Zuzannę Leśniewską; uprawiająca short track Magdalenę Zych z KU AZS Politechniki Opolskiej i jej kolegę klubowego biegacza Filipa Raka ze szkoleniowcem Jackiem Dziubą.