Atlantis Bieg Opolski po raz XXII [WYNIKI i ZDJĘCIA]

Blisko 1200 osób wystartowało w 22. edycji Atlantis Biegu Opolskiego. Trasa prowadziła urokliwymi ścieżkami malowniczej Wyspy Bolko i Parku 800-lecia.

Rywalizacja odbywała się na dwóch dystansach: 10 i 5 km. Nie zabrakło również biegów najmłodszych.

Na prestiżowej 10-cio kilometrowej trasie zwyciężyli Krystyna Pawlik z Olesna z czasem 39 min. i 31 sek. wśród pań i Piotr Lesik z Kępy z czasem 34 min i 21 sek. Na kolejnych miejscach na podium w kategorii open znaleźli się: Anna Serczyńska z Gorzowa Wielkopolskiego i Beata Pancylejko  z Opola. Wśród panów: Krzysztof Domerecki z Suchodańca i  Łukasz Szenawa z Górek.

Z kolei na dystansie 5. kilometrów podium prezentuje się następująco:

Kobiety: 

1 miejsce: Paulina Tomaszewska z Opola z czasem 19 min. 10 sek.

2 miejsce: Marzena Boczkowska z Lewina Brzeskiego

3 miejsce: Elżbieta Lewicka z Knurowa.

Mężczyźni: 

1 miejsce: Adam Piegowski z Przywór z czasem 17 min.12 sek.

2 miejsce: Krzysztof Olas z Komprachcic

3 miejsce: Piotr Berlik z Opola

Poza tym w ramach imprezy trasę można było pokonać także na rolkach oraz maszerując z kijkami. Właśnie wśród “kijkarzy” trasę 5. kilometrów najszybciej pokonał Jan Kuszyk z czasem 31 min i 45 sek.

Z kolei wśród “rolkowców” na 5 kilometrów na podium znaleźli się: Piotr Feliks przed Jerzym Morgallą i Tomaszem Bogusławskim.

 

Donat Przybylski

Dziennikarz z ponad 25-letnim stażem, pracował w Radiu Opole, pełnił m.in. funkcję szefa działu sportowego i redaktora naczelnego radia. W Czasie na Opole zajmuje się głównie tematami kulturalnymi, sportowymi i historycznymi.

Najnowsze artykuły