Medalowe sztafety AZS-u Politechniki Opolskiej

Znakomicie spisały się opolskie sztafety biegowe podczas tegorocznych Mistrzostw Polski rozegranych w Słupsku zdobywając złoty i brązowy medal.

W klasyfikacji medalowej AZS Politechnika Opolska zajęła wysokie siódme miejsce.

Rewelacją zawodów okazała się sztafeta 4x800m MIX do lat 18-tu biegnąca w składzie: Franek Danków, Alicja Lach, Szymon Łysiak i Maja Ziółkowska, która wywalczyła złoty medal 🥇z czasem 8:47,32. Rywalizacja w tej konkurencji była pasjonująca bowiem drugą na mecie ekipę Zawiszy Bydgoszcz opolanie pokonali o 67 setnych sekundy!!! Trzecie miejsce przypadło SKLA Sopot.

Brązowy medal wywalczyła sztafeta mężczyzn 4x200m w składzie: Tymoteusz Musiał, Aleks Stokłosa, Jakub Bujak, Dawid Buck 🥉, której z kolei do medalu srebrnego wywalczonego przez LKS MOSiR Sieradz zabrakło 2 setne sekundy!!! Zwyciężył AZS AWF Wrocław.

Kolejne sztafety zajęły bardzo wysokie miejsca:

4 miejsce sztafeta 4x200m kobiet U20 (Emilia Mandela, Ewa Glatki, Alicja Lach, Olivia Greiner)  – Bardzo żałujemy, że tak się ułożyły zawody bowiem nasze dziewczyny niestety biegały w słabszej serii, którą wygrały z 40-to metrową przewagą, ale nie miały możliwości bezpośredniej rywalizacji o medale – poinformowała trenerka opolanek Magdalena Lach.

Równie dobrze spisały sztafety biegające w tak zwanych mixtach (dwóch zawodników i dwie zawodniczki).

4 miejsce wywalczyła sztafeta  4×400 m MIX (Aleks Stokłosa, Aleksandra Lach, Dawid Buck, Olivia Greiner), 4 miejsce sztafeta w 4x800m MIX (Krzysztof Lis, Aleksandra Lach, Maciej Bachłaj, Wiktoria Rak), 5 miejsce dla sztafety 4x400m MIX U20 (Ignacy Bryll, Julia Klama, Maciek Bachłaj i Ewa Glatki) a 9 w konkurencji 4x400m MIX U18 (Franek Danków, Alicja Lach, Szymon Łysiak i Maja Ziółkowska).