Opolanie pobiegli “Tropem Wilczym”

Około 650 biegaczy wzięło udział w naszym mieście w biegu “Tropem Wilczym”. Jest to coroczna impreza organizowana przez Stowarzyszenie Sympatyków Odry Opole “Jedna Odra”.

Piotr Jankowski

Niedzielne bieganie było sportowym akcentem Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych, który przypada właśnie na 1 marca. Pogoda zdecydowanie dopisała uczestnikom, co wraz ze świetną organizacją całej imprezy było tym, czego wszyscy oczekiwali.

Bieg na dystansie 1963 metrów wygrał Daniel Sobczak z czasem 7 minut i 39 sekund. Sześć sekund za nim finiszował Tomasz Walecko. Na najniższym stopniu podium stanął z kolei Paweł Stania, który na mecie pojawił się z czasem 7 minut i 55 sekund. Wszyscy trzej s z Opola. Wśród pań najlepsza okazała się Ewelina Pancylejko ( AZS-u Politechniki Opole, przybiegając na metę po 9 minutach i 47 sekundach. Sześć sekund po niej linię mety przekroczyła Ewelina Serwuszok, a trzecie miejsce zajęła Ewa Kosmaty z czasem 11 minut i 4 sekund. Medalistki też były z Opola.

W rywalizacji na 10 kilometrów najszybszy okazał się Dawid Mazurkiewicz z Kluczborka z czasem 34 minut i 33 sekund. Za nim na mecie pojawił się Mariusz Zaremba z Opola, przekraczając linię mety po 35 minutach i 15 sekundach. Najciekawszą rywalizacją była zdecydowanie ta o trzecie miejsce, bowiem Arkadiusz Ossowski z Głogówka okazał się lepszy od opolanina Marcina Uciechowskiego o setne części sekundy, przybiegając po 35 minutach i 55 sekundach. Wśród pań triumfowała Barbara Koralewska z czasem 40 minut i 18 sekund. Druga była Kamila Stępień, która na metę przybiegła po upływie 43 minut i 29 sekund. Na najniższym stopniu podium stanęła Beata Pancylejko, która mogła pochwalić się czasem 44 minut i 9 sekund. Te trzy panie są z Opola.

Na starcie mogliśmy spotkać m.in.: przewodniczącego Rady Miasta Łukasza Sowadę, byłego międzynarodowego sędziego piłkarskiego Ryszarda Wójcika czy prezesa Odry Opole Tomasza Lisińskiego.