Ciężarowcy z Opola zdominowali Mistrzostwa Polski. Najlepszym zawodnikiem został Arkadiusz Michalski

Reprezentanci Budowlanych Opole i MOS-u Opole zdobyli łącznie 11 medali (8+3). Najlepszym zawodnikiem w punktacji Sinclaira został po raz kolejny Arkadiusz Michalski, który wyprzedził swojego kolegę z Budowlanych Jarosława Samoraja. W klasyfikacji województw opolskie zajęło trzecią pozycję a w klasyfikacji klubowej zwyciężyli Budowlani a MOS był ósmy na 37 sklasyfikowanych klubów i trzeci w rywalizacji mężczyzn.

Opolanie w Tomyślu potwierdzili, że wciąż należą do krajowej czołówki. Oprócz bardzo dobrego wyniku Michalskiego na uwagę zasługuje nowy rekord Polski i zwycięstwo w kat. 55 kg Macieja Gumulińskiego (MOS Opole) w U23 i seniorów w rwaniu, który uzyskał odpowiednio  91 i 93 kg.

Oprócz Michalskiego i Gumulińskiego złote medale wywalczyli jeszcze dwaj kolejni „budowlani” w wadze 96 kg Paweł Kulik i Jarosław Samoraj w wadze do 109 kg.

Srebrne krążki przypadły w udziale: Kacprowi Urbanowi w kat. 73 kg i Marcinowi Izdebskiemu z Budowlanych Opole oraz Tomaszowi Komorowskiemu w wadze 55 kg i Markowi Komorowskiemu w wadze do 67 kg.

Na najniższym stopniu podium stanęli i wywalczyli medale brązowe: w kat. 55 kg Katarzyna Kraska, w wadze 102 kg Patryk Kasielski a w kat. + 109 kg Olaf Pasikowski (wszyscy Budowlani Opole).