Michalski dominatorem w Indywidualnym Pucharze Polski

Siódmy raz został rozegrany Indywidualny Puchar Polski mężczyzn w podnoszeniu ciężarów, drugi raz w Polkowicach. Dominatorem okazał się zawodnik Budowlanych Opole – Arkadiusz Michalski.

Mariusz Matkowski

Na polkowickim pomoście rywalizowało 14 najlepszych sztangistów w kraju, a walki i emocji nie brakowało.

Zgodnie z przewidywaniami najlepszym zawodnikiem został Michalski, który jako jedyny w punktacji Sinclaira przekroczył 400 oczek. Arek zaliczył wszystkie podejścia, uzyskując w dwuboju 380 kg (170+210) – 408,9 pkt. O miejsca 2-4 była niezwykle zacięta walka, a różnica punktowa wynosiła zaledwie dwa punkty.

Arsen Kasabijew (Tarpan Mrocza) po zaciętym boju wyszedł z tego zwycięski i z wynikiem 392,7 punktów zajął drugie miejsce w turnieju. Na trzecim stopniu podium stanął Bartłomiej Adamus (Zawisza Bydgoszcz) z 391,9 pkt.

Tuż za podium uplasował się Krzysztof Zwarycz, a wynik jaki uzyskał to 390,7 pkt. Kolejne miejsca zajmowali, Patryk Bęben – 375,5 pkt, Mateusz Skulimowski – 374,0 pkt i Kacper Urban – 373,3 pkt.

Podczas Indywidualnego Pucharu Polski, padały także nowe rekordy Polski. Kacper Urban z Budowlanych w kat. 67 kg do lat 20 pobił rekord Polski i w podrzucie ustanowił nowy 150 kg. Podobnie nowym rekordem Polski może się pochwalić Bartłomiej Adamus, który ustanowił wynik 349 kg w dwuboju w kategorii wagowej do 102 kg wśród młodzieżowców do lat 23.