Brawa dla młodych futsalistek i futsalistów

Bardzo dobrze spisały się szkolne drużyny z Opola w finale ogólnopolskiego turnieju Futsal Gram. Turniej z udziałem 8 chłopięcych i 4 dziewczęcych drużyn rozegrany został w Stegu Arenie a wzięły w nim udział ekipy złożone z uczniów z klas V-VIII, które zwyciężały w eliminacjach. Z roli gospodarzy znakomicie wywiązały się PSP 5 wśród chłopców i PSP 24 wśród dziewcząt.

Uczniowie PSP 5 wygrali turniej, w którym nie przegrali żadnego spotkania. W rozgrywkach grupowych uzyskali następujące wyniki

PSP 5 – Varsowia Warszawa 12:0

PSP 5 – SP 8 Siemianowice 10:0

PSP 5 – SP 7 Leszno 2:2

W ćwierćfinale pokonali trzeci z zespołów z Opola, który uczestniczył w rozgrywkach PSP 14 aż 8:0 a w półfinale ponownie Varsowię tym razem 10:0.

Finał okazał się znakomitym widowiskiem a o wygranej decydowały bramki z pierwszej części gry strzelone w ciągu niespełna 4 minut. W 13 minucie opolanie zdobyli pierwszego gola. Rywale odpowiedzieli 2 minuty później a w 16 minucie PSP 5 zdobyła drugą bramkę, która jak się okazało dała wygraną w całym turnieju. W meczu o 3 miejsce SPN Varsovia Warszawa wygrała z SMSem Rekord Bielsko-Biała  2:1.

Królem strzelców został Jan Zatajski z PSP 5.

W rywalizacji dziewcząt grano systemem “każdy z każdym”. Reprezentująca Opole PSP 24 uległa na otwarcie turnieju SP 368 Warszawa 2:5 ale dwa kolejne mecze pewnie wygrała:

z  SP 6 Siemianowice Śląskie 10:1 i ZSP 2 Rawicz 9:1 co dało opolankom drugie miejsce w turnieju za szkołą z Warszawy.

Królową strzelczyń została uczennica PSP 24 Anna Kruk.

Turniej Futsal Gram jest częścią projektu promocji tej dyscypliny w środowisku uczniów szkół podstawowych oraz zachętom do wszelkich aktywności fizycznych i upowszechniania kultury fizycznej.