Dreman rozgromił FC Toruń i na pewno skończy sezon tuż za podium

Czwarte miejsce na koniec sezonu Statscore Futsal Ekstraklasa zapewnili sobie przedstawiciele naszego Dremana. Podopieczni Jarosława Patałucha grając tym razem w Komprachcicach rozgromili goniący ich FC Toruń 8-2.

Początkowo gospodarze bramki zdobywali w konwencji dubletów. Najpierw w 6 minucie gry piłkę do siatki posłał Serhij Fila, który sfinalizował dobrze rozprowadzony atak zespołu w którym gra. Niespełna 100 sekund później w jego ślady poszedł Ricardo Fernandes. Następnie Tygrysy nieco zwolniły, a rywale próbowali przejąć inicjatywę, jednak niewiele z tego wynikało.

Po zmianie stron sytuacja długo wyglądała tak jak w ostatnich fragmentach przed przerwą, aż wreszcie w 27 minucie na 3-0 podwyższył Wadym Iwanow. Na tym miejscowi nie zamierzali przestawać i niebawem czwartą bramkę dla nich zdobył Tomasz Lutecki.

Tak naprawdę jednak „worek z golami” rozwiązał się gdy minęła 34 minuta. Wówczas to trafieniem na 5-0 popisał się Andre Luiz, a później jeszcze do siatki rywali futsalówkę posyłali kolejno Fil, Iwanow i Vini. Gości stać było jedynie na zmniejszenie rozmiarów porażki w ostatnich sekundach gry. Najpierw pomógł im pechowo samobójem Krzysztof Elsner, a następnie na 8-2 wynik ustalił Jakub Wiśniewski.

W międzyczasie zawodnicy Dremana mogli nawet zdobyć jeszcze dwa gole, ale nie wykorzystali dwóch przedłużonych rzutów karnych.

Warto odnotować, iż nasz team zagrał w składzie: Burduja – Lutecki, Andre Luiz, Iwanow, Szypczyński, Sanchez, Fil, Elsner, Fernandes, Vini.