Dreman znowu lepszy w derbach Opolszczyzny

Za nami trzecie derby Opolszczyzny na poziomie elity pomiędzy Dremanem a Fit-Morning Gredar Brzeg. I po raz trzeci lepsi w nich okazali się nasi futsaliści, którzy tym razem na wyjeździe triumfowali 5-2. Dzięki temu z 22 punktami są tuż za podium tabeli.

Spotkanie od początku toczyło się w szybkim tempie. Swoje szansę mieli zarówno przedstawiciele jednej jak i drugiej drużyny, aczkolwiek w tych obopólnych poczynaniach brakowało precyzji. Im bliżej półmetka inauguracyjnej odsłony tym jednak tempo rosło coraz bardziej. Aż wreszcie przyjezdni wyszli na prowadzenie, a dało je im trafienie Viniego. Po tym  wydarzeniu gra także się zaostrzyła i coraz bardziej pachniało przedłużonym rzutem karnym po obu stronach.

Najwięcej jednak w tej połowie działo się tuż przed przerwą. Najpierw gospodarze mogli wyrównać, ale zabrakło im „kropki nad i” w dobrze rozprowadzonej akcji. To się na nich po chwili zemściło bo zamiast tego było 2-0 dla naszych futsalistów, albowiem piłkę do siatki posłał Arkadiusz Szypczyński. Co ciekawe jednak brzeżanie zdążyli jeszcze zdobyć tzw. „gola do szatni” za sprawą Damiana Makowskiego.

To podziało na podopiecznych Jarosława Patałucha niczym „zimny prysznic” i drugą część rozpoczęli niesamowicie zdeterminowani i chcieli znowu powiększyć przewagę. Udało im się to bardzo szybko i to podwójnie, albowiem niespełna 100 sekund po zmianie stron prowadzili już 4-1. Najpierw trafienie zanotował Andre Luiz, a niebawem w jego ślady poszedł Tomasz Lutecki.

Później z kolei przyjezdni nie zamierzali spuszczać z tonu, choć też i rywale cały czas próbowali nawiązać kontakt. Niemniej pięć minut przed końcem celnym strzałem na 5-1 „wynik zamknął” Szypczyński. Co prawda na to szybko odpowiedział Dawid Witek, jednak czuć było, że gościom już żadna krzywda w tym starciu się nie stanie. I to mimo tego, że przeciwnicy zaczęli grać z „lotnym bramkarzem”. Ostatecznie to żadnych profitów już im nie przyniosło, a rezultat nie uległ zmianie.

Dreman zagrał w składzie: Burduja, Lach – Lutecki, Andre Luiz, Nuno Chuva, Vini, Szypczyński, Iwanov, Fil, Nuno Chuva, Elsner, Barysch, Fernandes, Grzywa.