Futsalista Dremana w kadrze Polski na Euro 2022

Znamy już ostateczną kadrę polskich futsalistów powołanych na mistrzostwa Europy, które rozpoczną się 19 stycznia. Na zawody rozgrywane w Holandii pojedzie także jeden przedstawiciel Dremana…

Ostatecznie na liście znalazł się Tomasz Lutecki (na zdjęciu nr 9) a zaszczyt ten niestety ominie Krzysztofa Elsner (nr 11). Ten drugi był na ostatnim zgrupowaniu narodowego zespołu, ale naderwał mięsień łydki i przegrał walkę z czasem, gdyż nie udało mu się wykurować. Selekcjoner kadry Błażej Korczyński dłużej już czekać nie mógł.

Przypomnijmy, iż podczas tego turnieju jego podopieczni zagrają w grupie C, a wszystkie mecze zaplanowane mają w Amsterdamie. Tam zmierzą się kolejno z Chorwacją (21.01, godz. 20.30), Słowacją (25.01, godz. 20.30) i Rosją (29.01, godz. 14.30). Następnie do ćwierćfinału awansują dwie najlepsze ekipy.

Poza Luteckim w kadrze liczącej 14 futsalistów znaleźli się także inni gracze z pola, jak: Sebastian Grubalski (Constract Lubawa), Patryk Hoły (Red Dragons Pniewy), Tomasz Kriezel (Constract Lubawa), Michał Kubik (Rekord Bielsko-Biała), Sebastian Leszczak (Rekord Bielsko-Biała), Mateusz Madziąg (Constract Lubawa), Michał Marek (Rekord Bielsko-Biała), Dominik Solecki (Futsal Leszno), Dominik Śmiałkowski (Piast Gliwice), Sebastian Wojciechowski (Futsal Leszno), Mikołaj Zastawnik (Rekord Bielsko-Biała), a także dwaj bramkarze: Michał Kałuża (CD Burela FS, Hiszpania) i Bartłomiej Nawrat (Rekord Bielsko-Biała).