Futsalistki Unii przegrały w derbach wygrany mecz

Pierwsze punkty w tym sezonie zaplecza elity straciły futsalistki Unii Opole. Porażka 3-4 boli jednak także z paru innych powodów…

Wszak podopieczne Tomasza Minkiewicza przegrały w derbach naszego regionu z Plonem Błota Strzelecka. Do tego, grając na wyjeździe, tuż przed półmetkiem drugiej odsłony prowadziły już 3-0, a i tak nie wywiozły choćby „oczka”!

Po niespełna pół godzinie rywalizacji dwa trafienia na swoim koncie miała już Karolina Larska, a jedno Marlena Jaszyk. Wtedy to jednak gospodynie wzięły się do odrabiania strat i nie tylko to uczyniły, ale i w samej końcówce zdobyły gola na wagę triumfu 4-3.

Tym samym opolanki straciły także szansę na umocnienie się na pozycji liderek w grupie południowej drugiego szczebla. Na ten moment i tak prowadzą, a po trzech meczach legitymują się sześcioma punktami i bilansem bramkowym 11-7.

Warto zauważyć, iż przeciwko Plonowi nasze dziewczęta zagrała w składzie: E. Gatak – Drożdż, Nowaczek, Studnicka, J. Baron, Górnik, Jaszyk, Larska, Sypniewska, Stącel, Brzozowska, O. Baron.