Mistrz lepszy, ale Dreman pokazał klasę

Do 33 minuty na tablicy wyników w wypełnionej ponad 1,5  widzów Stegu Arenie było 1:0 dla gospodarzy. Dreman Futsal Opole-Komprachcice po bramce Arkadiusza Szypczyńskiego z 28 minuty  prowadził z mistrzem Polski Piastem Gliwice.

Zanosiło się na niespodziankę. I tak mogło się stać kiedy po wycofaniu bramkarza goście stracili piłkę a Szypczyńskiemu nie udało się w dogodnej sytuacji oszukać dwóch obrońców stojących przed pusta bramką.

Doświadczona ekipa z Gliwic grając w przewadze wykorzystała  dwie okazje zamykając nasz zespół w tzw. “hokejowym zamku”. Najpierw w 34 minucie świetnie do tego momentu spisującego się w naszej bramce Dawida Lacha pokonał Breno Bertoline a na niespełna 100 sekund przed końcem meczu akcję gości wykończył Marek Bugański.

Licznie zgromadzeni widzowie byli świadkami stojącego na wysokim poziomie spotkaniu i tylko żal pozostaje co by się stało gdyby w pierwszej połowie miast na poprzeczce piłka ugrzęzła  siatce gości czy gdyby jedną z trzech dogodnych sytuacji w drugiej połowie gospodarze zamienili na choćby jednego gola.

Po 18 kolejkach spotkań opolsko-komprachcicki zespół zajmuje 5 miejsce z dorobkiem 28 punktów. Kolejne spotkanie na własnym terenie “tygrysy” rozegrają 11.02 o godzinie 19:00 z AZS-em Wilanów.