Futsaliści Dremana już sparują. Znamy plan gier kontrolnych

Do trzeciego z rzędu sezonu w elicie przygotowują się już coraz intensywniej w futsalowym Dremanie. Zarówno zawodnicy jak i sztab oraz włodarze klubu. Tygrysy grają już także sparingi!

Podopieczni Jarosława Patałucha w tym okresie mają zaplanowanych pięć gier. Pierwszy test mecz już nawet rozegrali. W nim to ulegli w Toyota Park ekipie Rekordu Bielsko-Biała 3-7. Następnie czekają ich trzy pojedynki z rzędu na wyjeździe. 6 sierpnia udadzą się do Gliwic na starcie Piastem. Tydzień później w miejscowości Poniec (powiat gostyński) zmierzą się z GI Malepszy Futsal Leszno. Po czterech dniach sprawdzą się z czeskim SKUP Futsal Ołomuniec (hala w Grodkowie), a 20 sierpnia w obiekcie OSiR-u Komprachcice sprawdzą się na tle Gwiazdy Ruda Śląska.

Przypomnijmy, iż trwa wzmacnianie naszego zespołu. Do drużyny dołączyli już Denys Blank, Damian Makowski, Tomasz Czech i Felipe O MaGoo. Pierwszy z nich to były młodzieżowy reprezentant Ukrainy (zagrał m. in. na Euro 2019 do lat 19). Poprzednio, ten młody wiekiem, ale już doświadczony rozgrywający, grał w rodzimej ekstraklasie. Drugi to 21-letni skrzydłowy, który przechodzi do nas praktycznie „zza miedzy”, wszak poprzednio bronił barw drużyny z Brzegu. Na najwyższym szczeblu grał także dla Orła Jelcz-Laskowice. Trzeci natomiast to 31-letni rozgrywający, który dwa poprzednie sezony spędził w Piaście Gliwice i zdobył z nim niedawno mistrzostwo kraju, a wcześniej grał dla GSF i Nbit z tego samego miasta. Brazylijczyk z kolei ostatnio występował w barwach FK Chrudium czyli wielokrotnego mistrza Czech, zespołu który w ostatnich 18 latach tylko dwa razy nie wywalczył złota w tych rozgrywkach, a przy tym regularnego uczestnika Ligi Mistrzów.

Z tego co nam wiadomo to do Dremana ma dołączyć jeszcze jeden gracz. Tymczasem przedstawiciele klubu „zamknęli” listę opuszczających drużynę. Ostatnim jest Siergiej Fil. Wcześniej nastąpiły rozstania z Brazylijczykami Vinim i Andre Luizem, Portugalczykiem Ricardo Fernandesen oraz Argentyńczykiem Mauro Sanchezem.

Rywalizację ligową Dreman rozpocznie w ostatni weekend sierpnia. Tym razem na wyjeździe, mianowicie w Toruniu. Pierwszy mecz u siebie zagrają tydzień później, kiedy to podejmą Widzew Łódź. Co ciekawe w porównaniu z poprzednią kampanią to tym razem „rozkład jazdy” Dremana jesienią wydaje się trudniejszy niż poprzednio. Choćby dlatego, że z wszystkimi medalistami poprzedniego sezonu nasza ekipa w tej części sezonu zmierzy się na wyjazdach. Z czego u mistrza Polski z Gliwic już w trzeciej kolejce. W połowie października miały odbyć się derby Opolszczyzny, ale ostatecznie team z Brzegu wycofał się z rozgrywek.

Tak czy inaczej najbliższa kampania na pewno będzie dłuższa i trudniejsza, albowiem po paru latach przerwy wraca play off, gdzie znajdzie się osiem najlepszych ekip fazy zasadniczej. W związku z tym przedstawiciele Tygrysów nie kryją, że celem numer 1 będzie zakwalifikowanie się do tego etapu zmagań.

– Dobrze byłoby też być rozstawionym w ćwierćfinale, ale to też nie będzie łatwa sprawa. Co dalej, to już zobaczymy, ale myślę, że dobrze przepracowany okres przed startem walki o punkty pozwoli nam później w odpowiednich cyklach podchodzić do kolejnych wyzwań – zapowiada Patałuch.

TERMINARZ DREMANA NA PIERWSZĄ RUNDĘ:
1 kolejka – 27/28 sierpnia: FC Toruń (wyjazd)
2 kolejka – 3/4 września: Widzew Łódź (dom)
3 kolejka – 10/11 września: Piast Gliwice (w)
4 kolejka – 24/25 września: AZS UŚ Katowice (d)
5 kolejka – 1/2 października: AZS UW Wilanów Warszawa (w)
6 kolejka – 15/16 października: Fit-Morning Gredar Brzeg (d)
7 kolejka – 22/23 października: Rekord Bielsko-Biała (w)
8 kolejka – 29/30 października: Red Devils Chojnice (d)
9 kolejka – 5/6 listopada: Futsal Leszno (w)
10 kolejka – 12/13 listopada: Clearex Chorzów (w)
11 kolejka – 19/20 listopada: Legia Warszawa (d)
12 kolejka – 26/27 listopada: Constract Lubawa (w)
13 kolejka – 3/4 grudnia: Red Dragons Pniewy (d)
14 kolejka – 10/11 grudnia: Słoneczny Stok Białystok (w)
15 kolejka – 17/18 grudnia: BSF Bochnia (d)