“Tygrysy” zdały colloquium

Ocena pozytywna i trzy punkty dopisane do tabeli czyli wygrana futsalowych “tygrysów” Dremana Opole – Komprachcice w Katowicach z AZS-em Uniwersytetem Śląskim 2:1. – Wygrana oczywiście cieszy bo w tym roku kalendarzowym zanotowaliśmy remis i porażkę, więc na pewno morale zespołu rośnie. Natomiast jest sporo mankamentów, które chcemy poprawić do hitowego meczu z Piastem, zwłaszcza skuteczność w ataku – analizuje spotkanie trener Dremana Jarosław Patałuch.

Mecz w Katowicach przebiegał pod dyktando jego podopiecznych, którzy jednak nie potrafili skutecznie kończyć swoich akcji pudłując bądź skutecznie interweniował bramkarz gospodarzy Paweł Grzywa. Na szczęście tylko do 11-tej minuty. Wtedy to “lis pola karnego” Waldemar Sobota skutecznie wykończył… strzałem piętą dwójkową akcję Marcin Grzywa – Tomasz Czech.

Waldemar Sobota mógł zdobyć kolejną bramkę w drugiej połowie, ale zdecydował się na podanie do kolegi, który trafił prosto w bramkarza. Ta akcja mogła mieć brzemienne skutki bowiem gospodarze wykorzystali jeden z nielicznych błędów obrony Dremana i w 33 minucie Patryk Widuch doprowadził do wyrównania.

Riposta opolan była jednak błyskawiczna. Już 18 sekund później. Akcję Kamil Kucharski – Damian Makowski ten drugi szczęśliwie zamienił na bramkę, bowiem po interwencji bramkarza piłka trafiła prosto w niego. Gospodarze w ostatnich minutach zaryzykowali i wycofali bramkarza i wprowadzili dodatkowego zawodnika co jednak nie przyniosło zamierzonego efektu i wynik 2:1 utrzymał się do końca spotkania.

Dzięki wygranej Dreman zachował 5 miejsce w tabeli i traci tylko punkt do czwartego w tabeli zespołu z Leszna.

Już w najbliższą środę czeka nas futsalowy hit.  W Opolu nasz zespół podejmie najlepszą drużynę w kraju Piasta Gliwice. Początek meczu w Stegu Arenie o 20:00.