Unia w pucharowych derbach gorsza od Rolnika

Na 1/16 finału zakończyła się przygoda Unii Opole z Pucharem Polski w futsalu kobiet. Nasze dziewczęta po dobrym meczu nie sprostały Rolnikowi Głogówek ulegając 1-3.

Za podopiecznymi Tomasza Minkiewicza zatem derby, a te według starego sportowego porzekadła „rządzą się swoimi prawami”. Nie inaczej było w Stegu Arenie. Miejscowe mocno postawiły się bowiem wyżej notowanym rywalkom, które w tej odmianie piłki nożnej należą do czołowych ekip w kraju.

Dość napisać, że przyjezdne długo nie mogły sforsować dobrze broniących opolanek. Jeszcze na 100 sekund przed końcem pierwszej połowy utrzymywał się wszak bezbramkowy remis. Wtedy jednak defensywa gospodyń pękła dwukrotnie w odstępie paru chwil.

Dzięki temu przyjezdnym po zmianie stron grało się łatwiej i powiększyły nawet przewagę do trzech trafień. Futsalistki Unii jednak nie poddawały się i wreszcie zdobyły gola dzięki Agacie Brzozowskiej. Niestety na więcej ich tego dnia nie było stać.

Warto odnotować, iż nasze panie zagrały w składzie: E. Gatak, Gorzelińska – Górnik, O. Baron, Larska, Konefał, Brzozowska, Studnicka, J. Baron, Jaszyk, Henkiel, Stącel, Nowaczek, Porada.