Hiszpańsko-włoskie medale młodych opolskich gimnastyczek

3 złote i 2 brązowe medale oraz sporo miejsc w czołówce zawodów to dorobek młodych zawodniczek klubu gimnastyki artystycznej RG ART Opole w silnie obsadzonych zawodach we Włoszech i Hiszpanii. Podopieczne trenerki Olgi Kulyzhskiej okazały się jedną z rewelacji w Roseto degli Abruzzi i Platja d’Aro.

W Italii startowało ponad 400 zawodniczek z 10-ciu krajów. Znakomite występy zanotowały Klaudia Szulc i Sara Bejm z rocznika 2018, które zdobyły ex-equo złote medale w układzie taneczno-akrobatycznym.

Z kolei miejsca w drugiej dziesiątce wywalczyły: 11. Yelizaveta Ivashka w roczniku 2016 i Ines Podgórska  w roczniku 2014. Na miejscu 15. Sklasyfikowano Liliannę Podsiadło (rocznik 2014) a na 17. Maję Niewdana (rocznik 2015).

 

W trwających jeszcze (do 30.06) zawodach w  hiszpańskim mieście Platja d’Aro  klasy Grand Premium bierze udział 600 zawodniczek z ponad 30-tu krajów świata. Znakomity występ zanotowała Magdalena Kass. Startująca w kategorii 2017, zdobyła bowiem złoty medal! To bardzo duże osiągnięcie młodziutkiej zawodniczki. Jej dwie klubowe koleżanki wywalczyły medale brązowe. To Jasna Ivashka, startująca w roczniku 2019 i Zuzanna Kass  z rocznika 2014.

Tuż za podium na czwartym miejscu sklasyfikowano Klaudię Szulc a z kolei Liza Ivashka, z rocznika 2016, zajęła miejsce trzynaste. – Nie spodziewałam się, że będziemy mieli tak bardzo udane zakończenie sezonu, wyjątkowo udanego dla nas roku. Teraz przed nami zasłużony odpoczynek a dla zawodniczek wakacje. Mam nadzieję, że nowe doświadczenia dadzą nam inspirację na kolejny sezon – podsumowuje starty swoich podopiecznych Olga Kulyzhska.

foto: archiwum klubowe RG ART Opole
foto: archiwum klubowe RG ART Opole
foto: archiwum klubowe RG ART Opole
foto: archiwum klubowe RG ART Opole
foto: archiwum klubowe RG ART Opole
foto: archiwum klubowe RG ART Opole

Donat Przybylski

Dziennikarz z ponad 25-letnim stażem, pracował w Radiu Opole, pełnił m.in. funkcję szefa działu sportowego i redaktora naczelnego radia. W Czasie na Opole zajmuje się głównie tematami kulturalnymi, sportowymi i historycznymi.

Najnowsze artykuły