Hokeiści z Opola rozkręcają się na zapleczu elity

Pną się w górę tabeli zaplecza elity hokeiści na lodzie Opole HK. Nic dziwnego, wszak wygrali właśnie dwa mecze, co spowodowało, iż awansowali na czwartą lokatę.

W weekend ich rywalami były rezerwy ekip klubów z ekstraklasy. I tak najpierw ograli oni zaplecze Unii Oświęcim 6:3, a następnie Cracovii Kraków 6:4. Do tego w obu przypadkach dość mocno kontrolowali przebieg wydarzeń, dzięki dobrze rozgrywanym pierwszym tercjom.

Starcie numer jeden rozpoczęli od 3:0 gdy do siatki rywali trafiali kolejno Nikita Frolov, Devin Panzeca i James Spence. W drugiej odsłonie znowu trafił Frolov i Ilya Trofimov, a gdy w trzeciej części rywale zbliżyli się na 5:3 to „wynik zamknął” Oskar Bąk.

W spotkaniu tym HK prezentował się następująco: Connor, Warszycki – Bąk, Konrad, Coleman, Fleck, Spence – Bielaczyc, Dąbkowski, Schilkie, Evans, Sadowski II – Panzeca, Riebe, Jurinenoks, Trofimov, Frolov.

Z krakowianami w inauguracyjnej partii krążek do siatki posyłali kolejno Trofimov, Frolov i Michał Sadowski II. Przeciwnicy odpowiedzieli raz. Druga tercja była bezbramkowa. Natomiast w trzeciej po trafieniach Frolova, Panzeci i Bąka gospodarze prowadzili 6:2, ale w końcówce wyraźnie się rozluźnili i stracili dwa gole w ostatnich 20 sekundach gry.

Mecz ten opolanie grali w składzie: Warszycki – Bąk, Konrad, Coleman, Fleck, Spence – Bielaczyc, Dąbkowski, Schilkie, Sadowski II, Panzeca – Riebe, Renke, Trofimov , Frolov, Nachaev – Jurinenoks, Evans.