Hokeiści z Opola świetnie rozpoczęli grę w EUHL

Świetnie zmagania w Europejskiej Uniwersyteckiej Hokej Lidze rozpoczęli przedstawiciele HK Opole. Na lodowisku Toropol rozegrali dwa mecze z zagranicznymi rywalami i oba dość pewnie wygrali.

Na inaugurację opolanie pokonali słowacki team HC Uniza Zilina 7:2 (1:2, 3:0, 3:0), w kolejnym pojedynku ograli rumuńską Sapientię 6:3 (1:1, 2:1, 3:1). Co ciekawe zarówno w jednym, jak i drugim spotkaniu musieli odrabiać straty.

Najpierw bowiem i to już po 157 sekundach przegrywali 0:2. Jeszcze przed końcem tercji numer 1 zdołali jednak zdobyć kontaktowego gola, a w dwóch następnych trafiali już po trzy razy. Hat tricka w tym starciu ustrzelił Gavin Fleck, dwie bramki na swoje konto zapisał Devin Panzeca, a po jednej dodali Michał Sadowski i Nikita Frolov.

W kolejnym starciu natomiast goście wyszli na prowadzenie w 11 minucie, ale na przełomie pierwszej i drugiej części krążek do ich siatki skierowali Yevgeni Nechayev i Panzeca. Potem z kolei w ich ślady poszli Sadowski, Nicholas Coleman oraz dwukrotnie Fleck. Jakby tego było mało ten ostatni uczynił to na przełomie 13 sekund!