Hokej wraca do Opola. W składzie sama młodzież

W Opolu powstał zespół hokeja na lodzie, który na bezpośrednim zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej – Młodzieżowej Hokej Lidze będzie rywalizował z 11 drużynami. Trenerem Opole Hokej Klubu będzie Todd White, mogący pochwalić się pracą na poziomie juniorskim oraz amatorskim na obszarze kanadyjskiego Edmonton. Asystował będzie mu Kyle Lambourne.

Piotr Jankowski

Założycielem klubu jest korporacja Hockey Holding Groups, której przewodniczy Joseph Kołodziej. Celem projektu jest stworzenie odpowiednich warunków do rozwoju dla młodzieży. Cały plan szkolenia oparty jest na programie rozwoju reprezentacji Stanów Zjednoczonych. Klub zapewnia, że zawodnicy będą mogli liczyć na najwyższy poziom treningów. Włodarze mają zadbać także o zapewnienie noclegu, wyżywienie, jak i odizolowanie przed światem. To ostatnie oczywiście w związku z pandemią koronawirusa.

Generalnym managerem zespołu został Przemysław Pakosz, który dwa ostatnie lata spędził w Central Scouting Services. Wcześniej pracował także w STS-ie Sanok. Ściągnięcie zawodników z całego świata (w składzie są bowiem hokeiści ze Stanów Zjednoczonych, Szwajcarii czy Szkocji), możliwe jest ze względu na fakt, że młodzieżowy sezon w USA ruszy znacznie później, aniżeli w Europie. Juniorzy mają więc bardzo dobrą okazję, by nie tracić czasu i rozgrywać swoje mecze w Europie.

W ramach rozgrywek I ligi hokeja opolski zespół będzie rywalizował z: Polonią Bytom, Unią Oświęcim, Cracovią Kraków, SMS-em Toruń, ŁKH Łódź, Zagłębiem Sosnowiec, Podhalem Nowy Targ, MOSiR-em Sanok, KS Katowice i MOSM Tychy. Swoje domowe mecze Opole HK będzie rozgrywało w Toropolu.

Aktualna kadra Opole HK:
Bramkarze: Colin Norrish, John Clancy, Carter Wickson.
Obrońcy: Kierun White, Spencer Loft, Sean Tallon, Dominic Houle, Tyson Benoit, Lars Thoma.
Napastnicy: James Spence, Cody Thorne, Sean Tallon, Nick Coleman, Vladislav Eustace, Nickolas Friedenberg, Tyrell Barore, Raf Lambert-Dodginghorse.

Oto oficjalne logo nowego klubu: