Marsjanie Opole z kolejnym medalem mistrzostw Polski

Znowu na podium Mistrzostw Polskiej Ligi Hokeja na Rolkach stanęli przedstawiciele klubu Marsjanie Opole. Podczas finałowego turnieju w Łodzi zajęli trzecie miejsce i tym samym wywalczyli medal krajowego czempionatu po raz 16 z rzędu!

Były czasy, że opolanie rządzili i dzielili w tej odmianie hokeja, dzięki czemu mają na koncie dziewięć złotych krążków. Niemniej, nawet gdy nieco „spuścili z tonu” to i tak z podium nie zeszli, co sprawia, że do wspomnianego dorobku dołożyli właśnie czwarty brąz w tym okresie, a mają przy tym jeszcze trzy srebra.

– Na podium cały czas jest rotacja, ale my trzymamy się dzielnie. Tym bardziej więc jesteśmy zadowoleni z tego medalu – nie kryje Tomasz Bardelski, kapitan naszego zespołu.

Jeśli chodzi o najnowszą edycję zmagań to po kwalifikacjach, umożliwiających także rozstawienie, najlepsze zespoły spotkały się w Łodzi w turnieju finałowym. Tam nasza ekipa najpierw zmierzyła się z broniącymi tytułu Luce Bielsko Biała i przegrała 4:5, ale następnie ograła Gazdę Team Nowy Targ 7:5. Takie wyniki spowodowały, że Marsjanie musieli zagrać w barażach o awans do strefy medalowej, niemniej podołali temu zadaniu i pokonali Team Hockey Łódź 9:5.

W półfinale już jednak okazali się gorsi 3:6 od późniejszych mistrzów reprezentujących klub Pantery Sport Rebel Team Cieszyn. O trzecią lokatę przyszło im się mierzyć ze wspomnianymi nowotarżanami, których tym razem rozbili 17:4! W finale team z Cieszyna ograł Polonię Bytom 13:7.

– Przy odrobinie szczęścia mogliśmy zagrać w finale, niemniej i tak maksymalnie stać nas by było na srebro, bo drużyna triumfatorów była w tym roku poza zasięgiem kogokolwiek – zauważa Bardelski.

Warto także odnotować, iż najlepszym golkiperem imprezy wybrano Michała Kielera z naszej ekipy, a ta wystąpiła w składzie…
bramkarze: Michał Kieler, Jarosław Nobis, Tomasz Szatkowski;
obrońcy: Tomasz Bardelski, Lukas Bodnar, Bartosz Bychawski, Paweł Dronia, Grzegorz Hamuda, Mateusz Pawlak, Daniel Prochazka, Łukasz Sznotala;
napastnicy: Maciej Gawlik, Karol Kisielewski, Paweł Kosidło, David Patryk, Maciej Resiak, Filip Stopiński, Tomasz Sznotala, Maciej Waluszek, Jakub Wójcik, Jakub Voznica.