Strzelec opolskiego klubu ze złotem mistrzostw Polski

We Wrocławiu odbyły się mistrzostwa Polski w strzelectwie. Na najwyższym stopniu podium stanął Wojciech Knapik (ALU-PRO Opole).

Marcin Sagan

Knapik był jedynym reprezentantem naszego miasta w mistrzostwach. Mający 39 lat i pochodzący z Opola zawodnik to wychowanek trenerki Teresy Małaczyńskiej. Jest dwukrotnym olimpijczykiem (startował na igrzyskach w Atenach w 2004 i w Pekinie w 2008 roku; w Atenach był 11. w konkurencji pistoletu pneumatycznego i to był jego najlepszy rezultat na igrzyskach), uczestnikiem wielu międzynarodowych imprez. Przez większość kariery reprezentował barwy Zawiszy Bydgoszcz (jako jego zawodnik startował na igrzyskach). Teraz znów reprezentuje klub z naszego miasta.

Na mistrzostwach Polski we Wrocławiu Knapik zwyciężył w konkurencji pistoletu pneumatycznego (60 strzałów) mężczyzn, w których startowało 90 zawodników. W eliminacjach miał wynik 581 pkt. i był zdecydowanie najlepszy. Miał wynik aż o pięć punktów lepszy od kolejnego strzelca. W finale też nie dał szans rywalom o zdobył złoty medal. Zwyciężył z wynikiem 237,7 pkt. Drugi był Grzegorz Długosz (Gwardia Zielona Góra) z rezultatem o 0,6 pkt gorszym. Trzecie miejsce zajął Wojciech Broda (Śląsk Wrocław).

Wynik Knapika gwarantuje mu powołanie do kadry olimpijskiej na igrzyska, które za kilka miesięcy odbędą się w stolicy Japonii – Tokio. Nie oznacza jeszcze jednak, że w Tokio wystąpi. Ma prawo startu w przyszłorocznych mistrzostwach Europy, gdzie będzie walczył o kwalifikację olimpijską.

Na zdjęciu medaliści mistrzostw Polski w konkurencji pistoletu pneumatycznego (60 strzałów). Od lewej: Grzegorz Długosz, Wojciech Knapik i Wojciech Broda. Fot. archiwum klubowe.