W halowej imprezie jeździeckiej zawodników i koni było łącznie 100

Na terenie klubu Ostroga Opole przy ul. Wrocławskiej odbyły się pierwsze w tym roku halowe zawody regionalne i towarzyskie w skokach przez przeszkody. Była to dziewiąta kwalifikacja Halowego Pucharu Opolszczyzny.

Marcin Sagan

W zawodach wzięło udział 47 uczestników, którzy startowali na 53 koniach. Nierówna liczba ludzi i wierzchowców nie wynikała wcale z tego, że w niektórych konkurencjach zwierzęta same ruszały do rywalizacji :). Po prostu niektórzy uczestnicy startowali na różnych “pojazdach”. Rozegranych zostało osiem konkursów: trzy towarzyskie oraz pięć regionalnych. W tych pierwszych, przenaczonych dla młodszych adeptów jeździectwa, wysokość przeszkód wynosiła 50, 70 i 80 cm. Były to konkursy dokładności. Dlatego liczyły się czyste przejazdy, a nie czas. Tym samym w poszczególnych konkursach (poza tym na najniższej wysokości, w którym triumfowała Justyna Stangret z klubu z Głubczyc) na pierwszym miejscu ex aequo było kilka osób.

W konkursie na wysokości 130 cm dwie najwyższe lokaty zajęła Julia Cichecka z Ostrogi Opole. Na koniu Good Fellow zajęła 1. lokatę, a na koniu Rosa Calia M była druga. W tej konkurencji startowały tylko cztery zawodniczki. Trzecia była Eliza Masny (koń Cherokee, klub Trachy Sośnicowice), a czwarta Natalia Nabiałczy z Ostrogi na Olimpic Lady.

W konkursie na wysokości 120 cm wygrała Maja Szewczyk z klubu Avanti Opole startująca na koniu Werbel. Druga była Cichecka na Rosa Calia M. Konkurs na przeszkodach o wysokości 110 cm również wygrała Szewczyk, a tuż za podium znalazła się zawodniczka Ostorgi – Oliwia Śmigiel (koń Enduro M).

Na przeszkodach wynoszących metr zwyciężyła Natalia Szynkler z Opola, która nie jest zrzeszona w żadnym klubie, a dosiadała ona konia nazywającego się jak wielka rzeka na Ukrainie – Dniepr. Druga była Aleksandra Szpryngiel (Royal Opole) na koniu Brenda.

Konkurs na przszkodach o wysokości 90 cm zdominowały zawodniczki Ostrogi. Wygrała Ewa Sobczyk na Ekstazie, druga była Weronika Klimmer na Poemacie a trzecia Lucyna Banik na Libello Star. Piąte miejsce zajęła inna zawodniczka Ostrogi – Anna Bizoń-Zalewska na koniu Mary Lou.

Kolejne zawody na terenie klubu jeździeckiego Ostroga odbędą się za niespełna trzy tygodnie – 14 marca.