Uczcili pamięć trenera zdobywając grad medali

Ponad 400 zawodników z kilkunastu klubów stoczyło ponad 600 walk w ramach turnieju International Judo League będącego memoriałem trenera Edwarda Faciejewa.

Do rywalizacji stanęła młodzież w wieku od 11 do 18 lat. Dobrze poradzili sobie reprezentanci klubów z Opola. Judo Mizuka wywalczyło 6 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe medale, zaś KJ AZS Opole 4 złote, 7 srebrnych i 7 brązowych. W walkach wzięli także udział zawodnicy TS Gwardii Opole, zdobywając jeden srebrny i trzy medale brązowe oraz Klub Sportów Walki , który wywalczył jeden złoty i trzy medale brązowe, oraz UKS Okay ale drużynowo nie zostali sklasyfikowani w pierwszej ósemce.

W klasyfikacji zespołowej zwyciężył UKS Judo Kraków wyprzedzając UKJ Millenium Rzeszów i Judo Mizukę. Na czwartej pozycji znalazł się KJ AZS.