Cztery medale opolskich kajakarzy podczas Pucharu Świata

Bardzo dobrze reprezentowali nasz kraj przedstawiciele KU AZS Politechnika Opolska podczas drugiego Pucharu Świata w sprincie kajakowym. Łącznie pomogli Polsce w zdobyciu czterech medali.

Zacznijmy od tego, że podczas zmagań, które odbyły się w Poznaniu, spośród opolan wystąpili Arsen Śliwiński, Mateusz Borgieł i Aleksandra Jacewicz, a najlepiej spisał się pierwszy z nich, który miał spory udział w dwóch „złotach”.

Najpierw team C4 na 500 m z nim w składzie, w którym byli jeszcze Aleksander Kitewski, Łukasz Witkowski i Oleksii Koliadych wygrał finał z czasem 1.35,39. Następnie Śliwiński i Kitewski z czasem 1.42,39 triumfowali w finale C2 500 m.

Kolejny medal do dorobku reprezentacji Polski dołożył Borgieł, tym razem na dystansie 5000m. Z czasem 24.13,70 wywalczył on drugie miejsce. Również do srebra, ale już w konkurencji C4 na 500 m (z czasem 1.51,61), przyczyniła się Jacewicz.

Warto odnotować także, iż w C2 500 nasza kajakarka wspólnie z Katarzyną Szperkiewicz zajęły szóste miejsce, a jest to o tyle istotne, że od tego sezonu jest to konkurencja olimpijska.