Jeden medal młodych kajakarzy AZS-u na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski.

Duże oczekiwania i możliwości. Niestety Politechnika wróciła z Mistrzostw tylko z jednym medalem.

W dniach 23-25.07.2021 na Poznańskim torze regatowym Malta odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U23 w kajakarstwie.

Pierwszy dzień wyszedł koncertowo, w olimpijskiej konkurencji C-1 200m srebrny medal i tytuł Wicemistrzyni Polski wywalczyła Aleksandra Jacewicz, która niedawno na tym samym torze zdobywała medal Mistrzostw Europy. Pokładano w Oli duże nadzieje i nie zawiodła.

Na tym samym dystansie w finale A konkurencji K-1 wystąpiła Paulina Markiewicz, której do medali nie wiele zabrakło i ostatecznie uplasowała się na 6 miejscu. Różnice na dystansie 200m są minimalne i można tu mówić o braku szczęścia. Na 9 miejscu ukończyła rywalizację kolejna zawodniczka AZS-u Anna Mielnik.

Niestety brak szczęścia został z kajakarzami z Politechniki na kolejny dzień regat, a niewielkie różnice towarzyszyły im w każdej rozgrywanej konkurencji.

W wyścigu finałowym mężczyzn na K-1 1000m wystąpił Piotr Morawski, który po pięknym finiszu zajął 5 miejsce. I tu pierwszy raz niewiele zabrakło do medali. Bezkonkurencyjny okazał się Przemysław Korsak z Gorzowa Wlkp. Wygrywając z czasem 3.37.6, kolejna czwórka wpadła na linię mety w nie spełna sekundowej różnicy i do brązu Piotrowi zabrakło 0,7 sekundy.

W konkurencji K-2 500m kobiet ponownie niewielkie różnice czasowe i niestety znowu bez medali. Choć 7 miejsce Marty Witkowskiej i Emilii Szczepanek jest dobrym wynikiem to można stwierdzić, że zostaje niedosyt.

I zostaje ostatni wyścig zawodów K-4 kobiet, konkurencja, w której od 4 lat AZS wraca z medalami. Skład osady bardzo dobry, Marta Witkowska, Paulina Markiewicz, Anna Mielnik i Emilia Szczepanek. Wyścig na bardzo wysokim poziomie i zakończony na 4 miejscu z czasem 1.40.1. brąz przegrywając o niespełna 0,2 sekundy.

-“to bardzo dobry czas i nie mamy się czego wstydzić, w sezonie 2020 zapewnił by nam 2 miejsce i srebrny medal. Należy pogratulować konkurencji i brać się do roboty. Gratuluję moim zawodniczką” – mówi trener Bartosz Jaszczyński AZS.