Z Opola po złoto mistrzostw Europy

Do kapitalnego dorobku polskiej ekipy podczas mistrzostw Europy w kajakarstwie mocno dołożył się także Arsen Śliwiński z AZS-u Politechniki Opolskiej. Nasz zawodnik wspólnie Aleksandrem Kitewskim został bowiem mistrzami Europy w konkurencji C2 na 200m.

Duet biało-czerwonych w tym wypadku uzyskał czas 36.919 sekundy i o ponad 0,6 sekundy wyprzedził Hiszpanów Antoniego Segurę i Alfonso Benavidesa. Trzecie lokatę zajęli Litwini Henrikas Zustautas i Vadim Korobov.

Co ciekawe choć Śliwiński to bardzo utytułowany zawodnik, który zdobył już mnóstwo medali mistrzostw świata i Europy, to do teraz nie miał na tego typu imprezach złota. Tym samym to w Monachium wreszcie udało mu się zrealizować upragniony cel.

Warto odnotować, iż biało-czerwoni podczas zmagań w Niemczech wywalczyli 13 medali: cztery złote, pięć srebrnych i cztery brązowe. Gwiazdą naszej ekipy była Anna Puławska, która stanęła trzykrotnie na najwyższym stopniu podium, triumfując we wszystkich konkurencjach olimpijskich.