Osada opolskiego klubu ze srebrnym medalem mistrzostw świata!

Mateusz Borgieł i Mateusz Zuchora z AZS-u Politechniki Opole zajęli w chińskim Shaoxing 2. miejsce w konkurencji kanadyjek dwójek na dystansie 26,2 km.

Marcin Sagan

To drugi medal na mistrzostwach świata w maratonie kajakowym. W piątek srebro zdobył w wyścigu młodzieżowców (do 23 lat) na dystansie 26,2 km w kanadyjce jedynce Borgieł. Ze zwycięzcą – Denisem Dawidowem z Ukrainy przegrał o niespełna dwie i pół sekundy, co na tak długim dystansie było stratą minimalną.

Medal Borgieła był miłą niespodzianką, natomiast w przypadku dwójki oczekiwano go. Borgieł z Zuchorą pod koniec lipca zdobyli bowiem złoto podczas mistrzostw Europy w maratonie kajakowym, które odbyły się we francuskiej miejscowości Decize. W Shaoxing odnotowali kolejny wielki sukces i stanęli na drugim stopniu podium. Zwyciężyła para z Hiszpanii Manuel Campos – Diego Romero z czasem 1.59,06. Biało-czerwoni mieli do nich stratę 13 sekund. Na trzecim miejscu finiszował duet Daniel Laczo – Gergely Nagy z Węgier. Do zawodników AZS-u Politechniki stracili oni minutę i 14 sekund.

Zuchora też płynął indywidualnie na zawodach w Chinach. Wystąpił na krótkim dystansie 4 km wśród seniorów i zajął 5. miejsce.

Na zdjęciu opolska para Mateusz Borgieł (z lewej) i Mateusz Zuchora ze srebrnymi medalami mistrzostw świata. Fot. archiwum klubowe.