Ale mecz ! Lider pokonany w Opolu przez nasz AZS

Pierwsze zwycięstwo w sezonie od razu nad liderem z Wrocławia odniósł nasz Weegree AZS Politechnika Opolska pokonując rezerwy Mistrza Polski czyli Śląsk 86:79.

Wygrana jednak nie przyszła łatwo. W pierwszej połowie nasz zespół masowo nie trafiał za trzy punkty (1/10) i mimo, że prowadził na początku nawet 7-ma punktami do goście objęli prowadzenie 16:14  a pierwszą kwartę wygrali 24:18.   Podopieczni Roberta Skibniewskiego straty zaczęli niwelować pod koniec pierwszej połowy meczu i na przerwę schodzili już tylko ze stratą dwóch punktów (41:43).

Koncert akademików rozpoczął się w w trzeciej kwarcie. Skuteczni w ataku i wykorzystujący niecelne trafienia rywali (5 z rzędu) opolanie doprowadzili do wyrównania 51:51 a następnie rzucili 9 punktów z rzędu i objęli prowadzenie 60:51 by zakończyć kwartę przy stanie 67:58. Najwyższa seria punktowa w meczu (18 pkt.) pozwoliła na powiększenie przewagi  na 77:60 i mimo, że goście zniwelowali znacznie straty w ostatnich 3 minutach spotkania to wygrana AZS-u nie była już zagrożona.  Ostatnie dwa punkty efektownym wsadem zdobył Michał Jodłowski ustalając wynik na 86:79.

zobacz ostatnią akcję meczu i radość naszych koszykarzy:

Punkty dla naszego zespołu zdobywali: Kamil Białachowski 22, Jakub Kobel 19, Adam Skiba 13, Marcin Kowalczyk i Hubert Pabian po 10 oraz Michał Kroczak i Michał Jodłowski po 6.