Do przerwy na remis, po przerwie bez błysku

Dobrze spisujący się na przełomie roku pierwszoligowi koszykarze Weegree AZS-u Politechniki Opolskiej doznali pierwszej porażki w 2023 roku. Ulegli na Pomorzu Decka Pelplin 65:86.

Do przerwy nic nie wskazywało na taki obrót rzeczy bowiem dwie pierwsze kwarty były bardzo wyrównane. Pierwszą wygrali gospodarze 21:19 a drugą akademicy 15:13. Do przerwy zatem na tablicy widniał remis 34:34.

Niestety gra podopiecznych Roberta Skibniewskiego posypała się w drugiej części spotkania choć to nasz zespół wyszedł jako pierwszy na prowadzenie 37:34 po rzucie za 3 pkt Michała Kroczaka. To niestety było ostatnie prowadzenie Opolan w tym meczu. Kolejnych 12 punktów z rzędu zdobyli gospodarze i objęli prowadzenie 46:37, którego nie oddali do końca meczu. Znakomicie w ich szeregach poczynali sobie Thomas Davis zdobywca 21 punktów oraz Roman Janik i Karol Obarek,  którzy dorzucili po 14 “oczek” dla swej drużyny. W naszym zespole na dobrym poziomie zaprezentowali się tradycyjnie Hubert Pabian (17 pkt.) i Adam Kaczmarzyk (14 pkt.)

Gospodarze utrzymywali 9-10 punktową przewagę przez całą trzecią kwartę a wspomniany Davis na 6 sekund przed jej końcem wyprowadził swój zespół na prowadzenie 61:49. Pelplinianie nabrali wiary w zwycięstwo, a Weegree nie potrafiło niestety znaleźć skutecznej recepty na grę rywala w ostatnich 10-ciu minutach meczu. Co prawda po celnym wsadzie Mikołaja Ratajczaka i “trójce” Pabiana opolanie zniwelowali część strat przegrywając tylko 55:63, a chwilę później po rzutach osobistych tych dwóch zawodników strata wynosiła już tylko3 punkty (60:63) to jednak ostatnie 6 minut meczu należało do gospodarzy, który pozwolili zdobyć gościom tylko 5 punktów sami rzucając do kosza akademików 12 razy, z których to rzutów zdobyli 23 punkty!

Po 19-tu rozegranych kolejkach nasz zespół z bilansem 10 wygranych i 9 przegranych spotkań plasuje się na 9 miejscu w tabeli. Prowadzi zespół z Radomia (16-3).