Efektowna wygrana koszykarzy na koniec roku

Rzęsistymi brawami żegnali kibice koszykarzy Weegree AZS-u Politechniki Opolskiej po efektownej wygranej 88:73 nad wiceliderem tabeli GKS-em Tychy. Podopieczni Roberta Skibniewskiego zagrali z ogromną determinacją i charakterem odnosząc dziewiąte zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach.

Z jaką wolą walki grali nasi zawodnicy pokazuje choćby ten element statystyczny. Na 40 minut meczu akademicy prowadzili przez 37 minut! a goście przez minutę i 45 sekund.

Właśnie początek spotkania należał do gości, którzy po rzucie Macieja Koperskiego za 3 pkt wygrywali 7:4. I to było na tyle ze strony naszych rywali, choć trzeba przyznać, że ambitni tyszanie potrafili w trakcie spotkania niwelować nawet kilkunastopunktową przewagę opolan. Oto kilka przykładów: 22:10 do 26:22. Następnie 52:42 do 60:58 oraz w końcówce 64:58 do 64:63.

Do przerwy AZS prowadził 48:42 choć gdyby nie kilka strat i niecelnych rzutów ta przewaga mogła być wyższa. Goście najlepiej zaprezentowali się w trzeciej kwarcie, którą wygrali 23:19, ale ostatnia kwarta była popisem gospodarzy. Od stanu 69:68 w 33 minucie opolanie zdobyli 19 punktów a goście ledwie 4. Nasz zespół zaczął trafiać zza łuku (12 celnych rzutów na 37 oddanych) i zbierać pod własną deską niecelne rzuty gości wyprowadzając groźne kontry. Taka gra może napawać optymizmem prze kolejnymi spotkaniami już na początku przyszłego roku.

Znakomite spotkanie rozegrał Hubert Pabian zdobywca 25 punktów oraz rozgrywający Adam Skiba (13 pkt) , który w drugiej połowie dał impuls do efektywniejszej gry swojemu zespołowi. Powyżej 10-ciu punktów zanotowali też Marcin Kowalczyk (12) i Jakub Kobel (11).

Dzięki tej wygranej Weegree AZS z bilansem 9 wygranych i 8 porażek awansował na 7 miejsce w tabeli.