Koszykarze z Opola lepsi od rezerw Mistrza Polski

Zwycięstwem 70:55 zakończyło się spotkanie pierwszoligowych koszykarzy Weegree AZS-u Politechniki Opolskiej we Wrocławiu z rezerwami Śląska Wrocław.

To bardzo ważna bo dopiero trzecia wyjazdowa wygrana “akademików” w tym sezonie pozwalająca utrzymać opolanom kontakt z zespołami walczącymi o fazę play off. O losach meczu zdecydowały pierwsza i trzecia kwarta które AZS pewnie wygrał. Zwłaszcza początek spotkania w wykonaniu podopiecznych Roberta Skibniewskiego mógł się podobać.

Rozpoczął rzutem za trzy punkty Hubert Pabian a po rzutach osobistych Adama Kaczmarzyka zrobiło się 6:0. Gospodarze pudłowali z dystansu a na 11:2 rzutem za trzy wyprowadził nas center Michał Jodłowski. Pierwszą kwartę Weegre wygrało 19:6 skutecznie grając pod swoim koszem.

Kolejne 10 minut było wyrównane. Początek i koniec kwarty dla Śląska i środek dla opolan. W 15 minucie po rzucie Artura Mielczarka AZS wypracował 18-to punktową przewagę prowadząc 36:18. Do przerwy AZS utrzymał prowadzenie 13 punktowe z pierwszej kwarty kończąc połowę wynikiem 38:25.

Niecelnymi rzutami z obu stron rozpoczęła się trzecia kwarta. Gospodarze zmniejszyli straty do 10 punktów, ale niezawodny Pabian rzutem za trzy na 4 minuty przed końcem kwarty wypracował 17-to punktową przewagę dla naszego zespołu. Tę część meczu AZS wygrał 20:15 i prowadził 58:40.

W ostatniej części spotkania tempo spadło a nasz zespół tylko na moment pozwolił gospodarzom na zbliżenie się na odległość 11 punktów (66:55) a mecz rzutem z dystansu zakończył Mikołaj Ratajczak ustalając wynik na 70:55.

Najwięcej punktów dla AZS-u zdobył Hubert Pabian – 14 a najwięcej zbiórek miał na koncie Mikołaj Ratajczak – 8.

Opolska drużyna legitymuje się bilansem 12 wygranych i 9 przegranych.