Koszykarze z Opola przedłużyli swoje nadzieję na półfinał play off 1 ligi

Przedłużyli nadzieje na awans do półfinału play off zaplecza elity koszykarze Weegree AZS Politechnika Opolska. Nasz team wygrał bowiem w Tychach z GKS-em i rywalizacji do trzech zwycięstw jest już „tylko” 2-1 dla rywali.

Sobotnie spotkanie było bardzo emocjonujące, praktycznie od początku do końca. Pierwsza kwarta to popis w ofensywie przedstawicieli obu drużyn. Dość napisać, iż tylko w tej części gry zdobyli oni po 30 punktów. Później już koszykarze lepiej bronili, a na przerwę schodzili przy wyniku 51:46 dla miejscowych.

Jakby tego było mało po zmianie stron tyszanie powiększyli przewagę do 12 „oczek”. Na szczęście podopieczni Kamila Sadowskiego nie mieli zamiaru się poddawać i zaliczyli kapitalny finisz trzeciej kwarty. Wszak od stanu 49:57 „odwrócili wynik” do prowadzenia 69:63. Czwarta partia to znowu bój na całego. Finalnie jednak opolanie zachowali więcej zimnej krwi i w ostatnich sekundach kontrolowali wydarzenia na boisku.

GKS Tychy – Weegree AZS Politechnika Opolska 86:96 (30:30, 21:16, 12:23, 23:27)
Weegree AZS PO: Kobel 21, Kiwilsza 20, Krefft 15, Rutkowski 14, Kaczmarzyk 10, Wilk 10, Jodłowski 4, Piszczatowski 2, Kapuściński.