Koszykarze z Opola przegrali także drugi półfinał w Łańcucie

Znowu postawili się koszykarze Weegree AZS Politechnika Opolska faworytom 1 ligi z Sokoła Łańcut w półfinale play off. Niestety, drugi mecz w rywalizacji do trzech zwycięstw także przegrali. Tym razem 76:86.

Mecz numer dwa na Podkarpaciu miejscowi znowu świetnie zaczęli i było już 14:8 dla nich. W odpowiedzi na to podopieczni Kamila Sadowskiego zanotowali kapitalne 200 sekund na finiszu inauguracyjnej odsłony i wygrali ten fragment 16:4! W drugiej części jednak nie poszli za ciosem, a spotkanie się wyrównało. Na tyle, że na przerwę obie ekipy schodziły przy stanie 43:40 dla gospodarzy. Znaczna zasługa w tym ich kapitalnej skuteczności z dystansu. Trafili wszak dziewięć rzutów na 17 prób!

Po zmianie stron przedstawiciele Sokoła odskoczyli nawet na 55:42. Akcja „2+1” Jakuba Kobela plus trafienia zza linii Michała Jodłowskiego i Adama Kaczmarzyka znacznie zniwelowały straty. Do tego stopnia, że opolanie niebawem doprowadzili do remisu po 60. Ostatni fragment trzeciej kwarty należał do faworytów, którzy odskoczyli na siedem „oczek”. Dzięki temu w czwartej odsłonie wyraźnie kontrolowali przebieg gry i obyło się bez emocji w końcówce.

Tym samym po dwóch meczach prowadzą 2:0, a teraz rywalizacja przenosi się do Opola. Trzeci pojedynek w tej parze odbędzie się w sobotę w hali przy ul. Prószkowskiej o godz. 18. Przy ewentualnym zwycięstwie naszej ekipy kolejne starcie zaplanowano w tym samym miejscu dobę później.

Sokół Łańcut – Weegree AZS Politechnika Opolska 86:76 (18:24, 25:16, 24:20, 19:16)
Weegree AZS PO: Rutkowski 22, Kobel 14, Kaczmarzyk 9, Kiwilsza 8, Wilk 8, Jodłowski 6, Krefft 6, Kapuściński 3, Salkiewicz.